36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İşadamı Hikmet Baran, Vefat etti

Diyarbakır - 11 Aralık 2019 19:20 A A

Uzun süreden bu yana yakalandığı amansız hastalığından kurtulamayan Diyarbakırlı işadamı Hikmet Baran bugün vefat etti. Baran’ın vefatı iş dünyasını ve sevenlerini yasa boğdu. Yarı Ulucami’deki cenaze töreninin ardından Baran’ın cenazesi Mardinkapı Asri Mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak.

Uzun süreden bu yana yakalandığı kanser hastalığından dolayı tedavi gören işadamı Hikmet Baran, bugün tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Diyarbakır’daki bir otomotiv firmasının işletmeciliğini yapan ve bir dönem Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanlığını da yürüten Hikmet Baran, geçtiğimiz yıl kanser hastalığına yakalandığını sosyal paylaşım sitesinde paylaşmıştı. Zaman zaman hastalığını ile ilgili sevenlerine paylaşım sitesi üzerinde bilgi veren Baran, bugün vefat etti.

Diyarbakır’da oldukça sevilen bir kişiliğe sahip olan Baran’ın ölümü iş camiasını, sevenlerini ve yakınlarını yasa boğdu.

Baran için yarın Ulucamide cenaze töreni düzenlenecek. İş dünyası, yakınları ve sevenlerinin katılması beklenen cenaze namazının ardından Baran’ın naaşı, Mardinkapı Asri Mezarlığındaki Aile Kabristanında toprağa verilecek.

Baran için Kayapınar ilçesi Diclekent mahallesindeki Bediüzzaman Camii’ndeki taziye kurulacak.

“YILMAZ YOK YOLA VE MÜCADELEYE KARARLILIKLA DEVAM” DEMİŞTİ!

Baran, 21 Ekim’deki sosyal paylaşım sitesinde, sağlık durumuyla ilgili “21 Ekimde PET CT çekiminde maalesef Beklediğimiz küçülme yerine küçülme olmadığı gibi kısmi artışlar da söz konusu. Ertesi gün çekilen MR’da ise beyindeki çok sayıdaki lezyonlarda azalma ve küçülmeler söz konusu. Bir kötü bir iyi haber. Ama yılmak yok yola ve mücadeleye kararlılıkla devam. Herkese bu vesile ile selam sevgiler” diye bir paylaşımda bulunmuştu.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Hikmet Baran’ın ölüm haberini Dicle Üniversitesi Rektörlüğü, resmi İnternet sitesinde yayımlandı. Hem duyuru hem de başsağlığı mesajında, “Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mine BARAN’ın eşi Hikmet Baran vefat etmiştir. Cenazesi  yarın öğlen Namazına Müteakip Ulu Camii’nden Mardin kapı Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı dileriz”

diyarbakirgazete.com ailesi olarak, Hikmet Baran’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine sabır diliyoruz.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 3282 kez okundu.
Diyarbakır - 19:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.