12° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

İslam Coğrafyası Üzerine Oynanan Oyunlar

Diyarbakır - 17 Şubat 2020 21:14 A A

1900’lü yılların başında Avrupa’da Avusturya – Macaristan, Rusya ve Almanya devletleri belli başlı güç odakları durumundaydılar.

Bu üç devletin üzerinde durdukları en önemli konu Doğu meselesiydi, dolayısıyla Osmanlı devletinin hâkimiyeti altındaki devletlerin Hıristiyan unsurların tahrik edilerek, Hıristiyanların yaşadıkları bölgelerin kendi nüfuzları altına alınması yolundaki faaliyetlerine geçmişten beri yapa geldikleri gibi devam etmektedirler.

Bu günlere baktığımızda da yani 2000 yıllarda da aynı hareketlerine devam ediyorlar. Üstelik yeni devletler ve yeni oluşumlar da ABD, Fransa, İtalya kısaca AB de bu emperyalist, sömürgeci duygularla İslam coğrafyası üzerinde hesaplar yapmaktadırlar.100 yıl evvel parçaladıkları Osmanlı coğrafyasını şimdilerde yeraltı ve yerüstü zenginliklerinden daha da faydalanmak için daha küçük parçalara ayırmanın peşindeler.

İslam coğrafyasında kan, gözyaşı ve ölümlere sebep olan Haçlı Siyonist devletler sivil insanların katledilmesini görmemezlikten (ölenlerin özellikle Müslüman olması ) gelerek ülkeleri ele geçirmenin peşindeler.

Geçmişte direk kendileri bu savaşa katılırken, bugün ele geçirmek istedikleri ülkeleri iç isyanlarla parçalayarak emellerine ulaşmak istiyorlar.

Bugün Emperyalist Haçlı Siyonist Batı ile işbirliği yapanlar şunu iyi bilmelidirler ki Batı işi bittiği an bir kalemde sizleri silip atacak, kaderinizle baş başa bırakacak. Bugün kıymetlisiniz ama yarın meçhul. Tarih bunun gibi örneklerle doludur.

Derin söz: Allah oyunbozanların en hayırlısıdır. ( Enfal süresi 30.Ayet )

Esen kalın.

MEHMET ÇET’İN YAZISI

Facebook: mehmetçet21

Twitter: mehmetçet21

Mehmetcet21.blogspot.com

Bu haber 385 kez okundu.
Diyarbakır - 21:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.