-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İşsizlik nedeniyle intihar etmek isteyen baba iş istedi!

Bağlar - 15 Eylül 2020 09:03 A A

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nde iki yıldır işiz olan bir çocuk babası Fırat Türk, intihar girişiminde bulundu. Ayağından sakat olduğu için çalışamayan baba Türk, kendisine iş verilmesini istiyor.

Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesi 303. sokakta ikamet eden bir çocuk babası Fırat Türk, yıllardır işsiz olduğu için evinin ihtiyacını karşılanmıyor. Türk, sol ayağında çapraz bağlarının kopması ve menüsküslerin yırtılması nedeniyle ameliyat olması için gerekli olan 10 bin TL’yi bulamadığı için bunalıma girerek, intihar girişiminde bulundu. İki yıldır evli olan 28 yaşında ki Fırat Türk, 2017 yılından bu yana ayağındaki problem nedeniyle hem çalışamıyor, hem de doğru dürüst yürüyemiyor. Aylardır evlerinin elektrik ve su borçlarını da ödeyemeyen baba Türk, oturduğu evin de kirasını aylardır veremiyor.

TEK OĞLUNUN DA KALBİ DELİK

İki yıl önce kendi ailesinden herhangi bir destek görmeden kendi imkânları ile evlenen Fırat Türk, kalbinde delik olan henüz 9 aylık bebeği olan Yaman Ağa’nın tedavilerini ve kontrollerini bile yapamıyor. Bebeğe her ay yapılması gereken aşının ücretini Sağlık Bakanlığım üstlenirken, bebeğin ilerleyen yaşlarında ameliyat olması gerekiyor.

İNTİHARDAN, EŞİ VAZGEÇİRDİ

Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle bunalıma giren Fırat Türk, birkaç kere intihar etmek istedi. İntihardan eşinin yardımı ile vazgeçen Türk, evine ekmek götürmek için yetkililerden sadece iş istiyor. Baba Türk, “Yıllardır işsizim. Pandemi’den dolayı, günü birlik işlere de gidemiyorum. Ayağımdan rahatsızım. Ameliyat olmam gerekli ama 10 bin TL lazım. Bana bir iş bulunursa hem çalışır, hem de ameliyatımı yapabilirim” dedi.  

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 432 kez okundu.
Bağlar - 09:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.