Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

İtfaiyeciler Vali Karaloğlu’nu ziyaret etti

Diyarbakır - 2 Ekim 2021 12:36 A A

Vali Münir Karaloğlu İtfaiyecilik Haftası nedeniyle Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Veysel Yiğit ve beraberindeki itfaiyecileri makamında kabul etti.

İtfaiyecilik Haftası’nı kutlayan Vali Karaloğlu, Yiğit’ten çalışmaları hakkında bilgi aldı. İtfaiyecilikte ilk müdahalenin çok önemli olduğunu vurgulayan Karaloğlu, itfaiye yangın ve arama kurtarma ekibinin sürekli olarak dinamik ve hazır olmasının önemine dikkati çekti. Yangın öncesi önleyici tedbirlere ve personellerin meslek içi eğitimlerine önem verdiklerini belirten Yiğit ise, özellikle sıkışmalı trafik kazalarında AFAD ile ortak hareket ettiklerini aktardı.

Osmanlı döneminde Tulumbacılar Ocağı ve Askeri İtfaiye Teşkilatı gibi çeşitli isimlerle hizmet veren yangın söndürme teşkilatı, 25 Eylül 1923’den itibaren belediye hizmeti kabul edilerek bugünkü itfaiye teşkilatı oluşturuldu.

Bu haber 320 kez okundu.
Diyarbakır - 12:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.