28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Jiber’in Bağdat’taki 2. şubesi, Diyarbakır’da düzenlenen törenle açıldı

Diyarbakır - 17 Aralık 2020 15:31 A A

Diyarbakır’ın iç giyimdeki Jiber, Irak’ın Başkenti Bağdat’taki 2’inci şubesi, video ile yapılan canlı yayın ile hizmete açıldı. Bağdat’taki 2’inci şubenin açılışını Diyarbakır’daki Jiber Mağazasında düzenlenen törene katılan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu tarafından açıldı.

Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne gelen Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ve Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Fidan, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Özdoğan, İŞKUR Diyarbakır İl Müdürü İsmail Koç, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Diyarbakır Borsası Başkan Yardımcısı Şeyhmus Ayhan ile Diyarbakır’da faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Jiber İç Giyim Fabrikası’nı gezerek incelemelerde bulundu.

Vali Karaloğlu ile beraberindekiler, Jiber Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu, Fabrika Üretim Müdürü Mülkiye Oğurlu, Mağazacılık ve Satınalma Sorumlu Müdürü Adil Oğurlu, Fabrika Genel Müdürü Bedran Yoldaş, Finans Sorumlusu Mesut Oğurlu, Mağazacılık Sorumlusu Mehmet Latif Oğurlu, Mağazacılık Koordinatörü Mehmet Cihat Oğurlu tarafından karşılandı. Vali Karaloğlu’na, Fabrikanın Üretim Müdürü Mülkiye Oğurlu üretim, personel ve fabrika ile ilgili detaylı bilgi verdi.

Jiber Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu, Vali Karaloğlu ve beraberindeki heyete hedefleri, amaçları ve üretim kapasitesi ile satış politikaları hakkında bilgi vererek, “Fabrikamız 33 bini kapalı olmak üzere toplam 50 bin metrekareden oluşmaktadır. Beş yıldız konforunda kurduğumuz bu fabrika, hem Diyarbakır’ın hem de ülkemizin dünyaya açılan modern penceresi olması için elimizden gelen çabayı gösterdik, gösteriyoruz. Mevcut olarak 500 kişi istihdam ediliyor. Ancak sipariş ettiğimiz makinelerimizin kurulmasıyla birlikte fabrikamızda çalışan işçi sayısı 1000’i geçecek. Bugün Irak’ın Başkenti Bağdat’taki ikinci mağazımızı açıyoruz. Bununla birlikte Ortadoğu ve Avrupa’da olmak üzere yurt dışında toplam 12’inci mağazaya ulaştık. Mutluyuz, gururluyuz. Ülekimizi ve kentimizi yurt dışında layikiyle, gururla temsil etmeye devam ediyoruz. Ayrıca bugün açılışımıza katılarak bizi yanlız bırakmayan sayın Valim Münir Karaloğlu olmak üzere tüm katılımcılara teşekür eder, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Öğlen yemeğini karavanada Jiber Fabrikası’nda çalışanlarla yiyen Vali Karaloğlu ve beraberindekiler, daha sonra canlı olarak Bağdat’taki 2’inci mağazanın açılış kurdelasını keserek “hayırlı, uğurlu” olması temennisinde bulundu.

Bu haber 982 kez okundu.
Diyarbakır - 15:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.