25° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaçak çaya karşı Mezopotamya Çayı satışa sürüldü

Bağlar - 15 Mart 2020 15:43 A A

ÇAYKUR’un, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kaçak çay olarak bilinen Seylan çayına karşı çay ürünlerinin tüketimini artırmak amacıyla, yöre halkının tüketim alışkanlığını dikkate alarak özel olarak harmanlanan “Mezopotamya Çayı”nı ürettiği bildirildi.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da tüketilen ve halk arasında “kaçak çay” olarak bilinen Seylan çayına karşı kendi ürünlerinin tüketimini artırmak isteyen ÇAYKUR, “Mezopotamya Çayı”nı üretti.

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, çayda farklı damak tadına sahip tüketici tercihleri göz önüne alınarak hazırlanan yeni bir ürün pazara sunuldu.

DOĞU’YA ÖZEL ÇAY

Bu kapsamda satışa çıkarılan “Mezopotamya Çayı”, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayanların tüketim alışkanlığı ele alınarak harmanlandı. “Mezopotamya Çayı”nın paketinin gramaj ve görsel dizaynı da yine bölge tüketicilerinin tercih ve önerileri baz alınarak hazırlandı.

İLK ETAPTA 20 İLDE SATIŞA SUNULDU

Söz konusu ürün, Muş, Diyarbakır, Şanlıurfa, Tunceli, Mardin, Bingöl, Mersin, Gaziantep, Hatay, Batman, Ağrı, Malatya, Adana, Hakkari, Adıyaman, Şırnak, Van, Elazığ, Siirt, Bitlis olmak üzere ilk etapta 20 ilde satışa sunuldu. Gelecek taleplere göre diğer illerde de yaygınlaştırılması planlanıyor.

Kaynak: AA

Bu haber 360 kez okundu.
Bağlar - 15:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.