-3° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kadınlara Başkan Beyoğlu’ndan Hediye Jesti

Bağlar - 22 Haziran 2020 14:23 A A

Diyarbakır’da sosyal mesafeli oturma düzenleriyle takdir toplayarak Koronavirüs ile mücadele sembol haline gelen kadınlar kurallara uymayanlara örnek gösterildi.

Birçok ilde koronavirüs kurallarını hiçe sayanlara örnek gösterildi. Onlar Bağlar’da oturdukları mahallede sosyal mesafeli oturma düzeni ve maske kullanarak takdir toplayan bir grup kadın. Başlarında ne polis ne de zabıta var. Hem kendi sağlıklarını koruyorlar hem de salgınla mücadelede sembol haline geldiler.

Her gün aynı saatlerde evlerinin önünde bu şekilde bir araya gelen kadınların sosyal medyada yayınlanan resimleri Bilim Kurulu üyelerinin de takdirini toplayarak tüm topluma emsal gösterilmişti.

BEYOĞLU’NUN JESTİ DUYGULANDIRDI

Salgının etkisini yitirmesi için insanların kurallara uyması gerektiğine dikkat çeken örnek kadınlar, temel ihtiyaç ürünleri ve dezenfekte paketi hediye eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti. “Canımız sıkılıyor bu yüzden her gün buraya geliyoruz. Ama burada otururken de kurallara riayet ediyoruz” diyen kadınlar, aslında basit olan kurallara herkesin dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından hazırlanıp gönderilen hijyen paketleri belediye ekipleri tarafından kadınlara takdim edildi. Beyoğlu’nun jesti kadınları duygulandırdı.

BEYOĞLU : ‘’SALGINLA MÜCADELEDE OLMASI GEREKEN KARE BUDUR”

Kadınların örnek tutumunun Yeni Tip Koronavirüs ile mücadelede  tüm insanlar için ders niteliğinde olduğunu belirten Başkan Beyoğlu, “Bu resmi gördüğümüzde çok etkilendik. Türkiye’mizin Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm kurumları ve imkanlarıyla başarıyla yürütmüş olduğu mücadelede olması gereken tablo bu. Eli öpülesi annelerimizin bu duyarlı davranışı aynı zamanda Diyarbakır’ımız ve Bağlarımız için de anlam ifade ediyor. Hem kendilerini tebrik ettik hem de jest niteliğinde hediyeler takdim ettik. Herkes bu kadınlarımız gibi sorumluluk sahibi olursa inşallah bu zor günleri yakın zamanda atlatırız” dedi.

Bu haber 483 kez okundu.
Bağlar - 14:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.