20° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kahraman, AK Parti Sur İlçe Başkanlığına aday

Diyarbakır - 31 Ocak 2020 17:28 A A

31 Mart seçimlerinde AK Parti’den Kayapınar Belediye Meclis üyesi adayı olan ve Sur Bölgesinde tanınan bir aileye mensup olan Murat Kahraman, AK Parti Sur İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Bugün AK Parti İl Başkanlığı’na giderek, resmi başvurusunu yapan Kahraman, adaylığının hayırlı olması dileğinde bulundu.

Eski Başkan Şafak Yontürk’ün 31 Mart Seçimlerinde Sur İlçe Belediye Başkan adaylığı için istifa etmesinin ardından boşalan ilçe başkanlığına Rojver Mecitoğlu’nun atandığı AK Parti Sur İlçe Başkanlığı’na 8 kişinin adaylık başvurduğu öğrenildi.

Başvuruların önümüzdeki ay içerisinde değerlendirileceği, ardından yapılacak kongre ile yeni Sur İlçe Başkanının belirleneceği öğrenildi. Kongre tarihine kadar atanan Rojver Mecitoğlu’nun görevini sürdüreceği öğrenildi.

SUR BÖLGESİNİN TANINMIŞ AİLELERİNDEN BİRİ MURAT KAHRAMAN ADAYLIK İÇİN BAŞVURDU

31 Mart seçimlerinde Kayapınar İlçesinde meclis adayı olan ve Sur Bölgesinin tanınan ailelerden biri olan Kahraman Ailesinin bireyi Murat Kahraman, Sur ilçe Başkanlığı’na adaylık başvurusunu yaptı. İl Başkanlığına başvuruda bulunan Kahraman, hayırlı olsun dileğinde bulundu.

80 yıldan bu yana Sur Bölgesinin en nüfuzlu ismi olan Hacı Naif Kahraman’ın yeğeni de olan Murat Kahraman, 5 köye sahip bulunuyor.

Çevresinde oldukça sevilen bir kişiliğe sahip olan Murat Kahraman, yardımseverliği ile de tanınıyor. Yıllardır AK Parti’de siyaset yapan Murat Kahraman’ın, Sur İlçe Başkanlığına en uygun aday olduğu ifade ediliyor.

Bu haber 2214 kez okundu.
Diyarbakır - 17:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.