37° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kahraman: “HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ ezilmiş çoğunlukların gür sesidir”

Diyarbakır - 19 Ağustos 2020 14:29 A A

HAK-İŞ’e bağlı Hizmet-İş Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Ercan Kahraman, bağlı bulundukları HAK-İŞ ve sendikaları Hizmet-İŞ ve Genel Başkanları Mahmut Arslan’a yönelik  ithamlarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ olarak taşeron sistemiyle mücadelede her zaman en ön saflarda yer aldıklarına değinen Kahraman, “Bugün 1 milyona yakın emekçimiz kadro aldıysa bunun mimarı HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’tir. Son günlerde algı oluşturup HAK-İŞ’i, HİZMET-İŞ’i ve Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ı asılsız biçimde itham edenleri çok iyi tanıyoruz. Onlardır ki, yıllardır emekçiye aslan görünüp masada işverene karşı kediye dönüşenler, onlardır ki her söylemleri ile eylemleri ters düşenler, onlardır ki Türkiye emek hareketinin en büyük kanayan yaralarından olan taşeron sorununa yıllarca kayıtsız kalanlar.

“ÇEVİRDİĞİNİZ TİYATROYA ARTIK SON VERİN”

Çevirdiğiniz tiyatroya artık son verin. Sosyal medyada kurduğunuz kirli oyunlarla HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ’i karalayamayacaksınız. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ yapılamayanı yapan, ezilmiş çoğunlukların gür sesidir.  

“DAHA YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR”

Daha yapacağımız çok iş var. Aylardır beklediğimiz toplu sözleşmelerimizi imzalayacak, insanca yaşamak için ücret ve sosyal haklarımızda artışlar sağlayacak, çalışma koşullarını daha da iyileştirmek için aynı kararlılıkla beraber mücadele edeceğiz. Mücadelemizin kahramanlarına selam olsun” dedi.

Bu haber 493 kez okundu.
Diyarbakır - 14:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.