33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

‘Kahveyle hatırın Verginle katkın olsun’

Diyarbakır - 1 Mart 2019 10:06 A A

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin tüm kesimler tarafından benimsetilmesi ve vergiye gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla 1990 yılından itibaren kutlanmaya başlanan vergi haftasının kutlamaları bu yılda devam etti.

Diyarbakır Gelir İdaresi Başkanlığınca bu yıl 25 Şubat 3 Mart Tarihleri arasında sürdürülecek 30.Vergi haftası Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlandı.

Tüm ülke genelinde olduğu gibi çeşitli etkinliklerle Diyarbakır’da da kutlamaların yapılacağını belirten Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, bu yılki vergi haftası etkinliklerinin ”Kahveyle Hatrın Verginle Katkı Olsun” sloganıyla başlattıklarını söyledi.

KAHVEYLE HATRIN VERGİNLE KATKIN OLSUN

Amaçlarının Devletin kamu kurum ve kuruluşları aracılığı ile yürütmek zorunda olduğu Güvenlik, Adalet, Eğitim, Altyapı, Sağlık, Sosyal yardımlar gibi asli hizmetler Türkiye’de yaşayan herkes için ne kadar önemli ise; bu hizmetlerin parasal kaynaklarının sağlanması da o derece önem arz etmekte olduğunun toplumun her kesimince bilinmesini sağlamak olduğunu anlatan Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, Bunun için 30. Vergi Haftası sloganının ‘Kahveyle Hatırın Verginle Katkı Olsun” olduğunu vurguladı.

EĞİTİM FAALİYETLERİNE AĞIRLIK VERİLECEK

Baysal, şöyle dedi:

“Vergi Dairesi Başkanlığımızca düzenlenen Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında yarınlarımıza emanet edeceğimiz ve geleceğimiz olan öğrencilerimizde vergi bilincinin oluşumu ve gelişimi için eğitim faaliyetlerine ağırlık verilmiştir. Bu amaçlarımızı gerçekleştirmek için öncelikle Vergi Dairesi Başkanlığımız görevlileri tarafından ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okullarda vergi konusunda bilgilendirme yapılacaktır”

İŞ YERLERİ ZİYARET EDİLECEK

Vergi Dairesi Müdürlüklerinin yetki alanı içindeki mükellefler ile beyan ve ödemelerini zamanında yerine getiren mükellefler işyerlerinde ziyaret edilerek, sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerileri alınacaktır. İlimizde bulunan alışveriş merkezlerine kurulacak stantlarda Vergi Dairesi Başkanlığımız personeli danışma ve bilgilendirme amaçlı hizmet sunacaklardır.

AFİŞLER ASILACAK

Gelir İdaresi Başkanlığı hazırlanan genel afişler, il genelinde vatandaşların ve mükelleflerin yoğun olarak gittiği kamu kurum ve kuruluşlarına ve öğrencilere yönelik hazırlanan afişlerin tüm okullara asılması sağlanacaktır. Kutlayacağımız 30. Vergi Haftasının hepimize faydalı olmasını umuyoruz; Basın ve Yayın Kuruluşlarının, Sivil Toplum Örgütlerinin, Meslek Kuruluşlarının ve Vatandaşlarımızın Vergi Haftası kutlamalarımıza verecekleri desteklerden dolayı ve vergi yükümlülükleri karşısında duyarlılık gösteren tüm mükelleflerimize ve Diyarbakırlılara teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum”

Bu haber 497 kez okundu.
Diyarbakır - 10:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.