24° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kamu ve özel kuruluşlarda dezenfekte çalışmaları sürdürülüyor

Diyarbakır - 20 Nisan 2020 17:57 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kronavirüs (Covid-19) salgınının kentte yayılmasını engellemek amacıyla vatandaşların yoğun olarak kullandığı kamu ve özel kuruluşlarda dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dünyada ve ülkemizde yayılarak binlerce can kayıplarına neden olan Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatları doğrultusunda kent genelinde 542 personelle gece gündüz demeden temizlik, yıkama ve dezenfekten çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

GÜNLÜK 376 BİN 350 METREKARE ALANDA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YÜRÜTÜLÜYOR

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, vatandaşların yoğun olarak kullandığı kamu ve özel hastaneler başta olmak kentte günlük 376 bin 350 metrekare alanda 162 personelle dezenfekte çalışması yapıyor. Kentte toplu taşıma hizmeti veren araçlar, ambulanslar, ticari taksiler ve özel araçları da günlük periyodlarla dezenfekte eden Büyükşehir Belediyesi, 13 dış ilçede de 100 personelle dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

280 KİŞİLİK EKİP İLE ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı 280 kişilik ekip ise koronavirüs salgının yayılmasına karşı gece gündüz demeden kent genelinde bulvar, cadde ve kaldırımlarda temizleme ve köpüklü suyla yıkama çalışması yaparak ardından sağlığa zararı olmayan kimyasallarla dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik ve dezenfekte çalışmaları koronavirüs salgının yayılması durdurulana kadar kent genelinde aralıksız devam edecek.

Bu haber 372 kez okundu.
Diyarbakır - 17:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.