36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kamuda çalışan lisans ve önlisans işçiler: “Mağduruz”

Diyarbakır - 13 Haziran 2020 22:24 A A

Türkiye’de çeşitli Kamu kurum ve kuruluşlarında ile kamu iktisadi teşebbüslerinde çalışan mevcut işçiler ve taşerondan kadroya geçen 696 sürekli işçilerinde içinde yer aldığı önlisans ve lisans işçilerin mağduriyet olduğu belirtildi.

Mağdur oldukları ifade eden işçiler, yaptıkları açıklamada, kurumlarda aldıkları eğitimin karşılığını hem madden hem de mannen alamadıklarından yakınarak, “Bu durumdan mağdur olan işçileriz. Söz konusu işçi kadrosunda eğitimin hiç bir öneminin olmadığı terfi/görevde yükselme, unvan değişikliği gibi haklarında olmadığı sabittir.

“GÖREVDE YÜKSELME HAKLARININ GETİRİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Biz kamuda çalışan üniversite mezunu işçiler hakkında yapılacak olan ufak bir düzenleme ile işçiye terfi unvan görevde yükselme haklarının getirilmesi ya da şu anda hali hazırda gündemde olan üniversite mezunu işçilerin memuriyet kadrosuna geçirilmesi gibi bir durumun gerçekleşmesini talep etmekteyiz. Yapılacak bu statü değişikliği ile hem bir işçinin devlete maliyeti azalacaktır; hem de okul okuyup eğitim almış işçilerin aile, eğitim, mali ve sosyal vb. özlük hakları getirilerek büyük mağduriyetin giderilmesi sağlanacaktır. Böyle bir düzenlemenin yapılması halinde büyük oranda çalışma barışı sağlanmış olacak, eşitsizlik ve adaletsizlik ortamında çalışma ise ortadan kalkacaktır” dediler.

Bu haber 697 kez okundu.
Diyarbakır - 22:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.