36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Karacadağ Kalkınma Ajansında Başkanlık Devri

Diyarbakır - 12 Aralık 2019 19:56 A A

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Kasım 2018’den beri sürdürdüğü Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Dönem Başkanlığını Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e devretti.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Kasım 2018’den beri sürdürdüğü Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Dönem Başkanlığını Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e devretti. Kayapınar İlçesi’nde bir otelde gerçekleşen devir teslim törenine  Güzeloğlu’nun yanı sıra Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Mehmet Kaya, Şanlıurfa Ticaret ve sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek katıldı.

GÜZELOĞLU: “ÇOK ÖNEMLİ KAZANIMLAR ELDE EDİLDİ”

Karacadağ Kalkınma Ajansı dönem başkanlığını yürütmekten büyük onur duyduğunu ifade eden Güzeloğlu, “Karacadağ Kalkınma Ajansı yönetim kurulu başkanlığımızı bugün itibariyle Sayın Şanlıurfa Valimize tebliğ ediyorum. İnşallah Yeni dönemde Sayın valimizin başkanlığında hem bölgenin iki çok önemli ili Şanlıurfa ve Diyarbakır’ı hem de Türkiye’nin gelişme ve Kalkınma dinamiği bakımından çok önemli merkezi olan Güneydoğu Anadolu merkezli bir Kalkınma sürecinin önemli kazanımlarla ulaşacağına inanıyorum. Gerçekten geriye dönük bir yılda kurumsallaşma anlamında Sektörel destekler ve Sektörel katkılar noktasında ve özellikle Stratejik planlama ile Sürdürülebilir bir Kalkınma ya dönük çalışmalar bağlamında çok önemli kazanımlar elde edildi” dedi.

“DİYARBAKIR VE ŞANLIURFA İŞBİRLİĞİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ KAZANIMLARA KONU OLACAK”

Karacadağ Kalkınma Ajansı dönem başkanlığını süresinde Şanlıurfa valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ticaret Sanayi odasının çok önemli katkıları olduğunu belirten Güzeloğlu, “İnanıyorum ki yeni dönemde Sayın valimizin başkanlığında bu çok daha iyiye ve ileriye gidecek. Türkiye’nin 2023’e hedeflerinde bir çekim merkezi olan bir taşıyıcı merkez olan Güneydoğu Anadolu bağlamında Diyarbakır ve Şanlıurfa işbirliği çok daha güçlü kazanımlara konu olacak” ifadelerini kullandı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı dönem başkanlığı sırasında destek ve katkı sunan kurumlara teşekkür eden Güzeloğlu, “Ben 1 yıllık başkanlık dönemimizde en önemli desteği ve katkıyı aldığım Sayın valimiz, belediye başkanımız, yönetim kurulu üyemiz, ticaret sanayi odamızın ve Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası dâhil bütün paydaşların katkı destek ve ilgilerine teşekkür ediyorum. Karacadağ Kalkınma Ajansının başarılı Genel Sekreteri ve ekibine de teşekkür ediyor, sevgi ve saygı ile selamlıyorum” diyerek yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise yaptığı konuşmada “Sayın valimizin sırtında çok büyük yükler var. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Diyarbakır gibi çok önemli bir şehrin valiliğini yürütmek aynı zamanda Kalkınma Ajansı yönetim kurulu Başkanlığı’nı bir yıl boyunca özveri ile yönetmek büyük bir başarıdır. Sayın vali bizim manevi başkanımız olmaya devam edecek. Biz bugün emaneti devraldık; önümüzdeki dönem Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın başta turizm olmak üzere ekonomik ve sosyal kalkınması için birçok alandaki potansiyeli daha iyi değerlendirmek için inşallah çok önemli çalışmaları hep birlikte yapacağız. Sayın valimize özveri liderliği ve başkanlığı için şükranlarımızı iletiyoruz” dedi.

Bu haber 718 kez okundu.
Diyarbakır - 19:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.