Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Karaloğlu: ‘Asfalt üretim kapasitesini 3 kat artırdık’

Diyarbakır - 16 Mart 2021 15:37 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni aldığı ve asfalt üretimini saatte 400 tona çıkaran plenti inceledi.

Diyarbakır’da ulaşım konforunu yükseltmek için yeni yollar yapan, eski yolları bakım ve onarımla yenileyen Büyükşehir Belediyesi, mevcut asfalt şantiyesini modern tekniklerle güçlendirerek asfalt üretimini maksimum seviye yükseltiyor. Büyükşehir Belediyesi, saatlik 160 ton sıcak asfaltın üretildiği eski şantiyeye doğal gaz ile çalışan, saatte 240 ton sıcak asfalt üretebilecek çevreci asfalt plentini hizmete aldı. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Elazığ Caddesi Devegeçidi mevkiinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Asfalt Plent Şantiyesini ziyaret ederek yeni alınan plenti inceledi. Karaloğlu, şantiye alanı ve plent ile ilgili yetkili birim amirlerinden bilgi aldı.

Karaloğlu, yaptığı açıklamada, “Kendi imkanlarımızla artık saatte 400 ton asfalt işleyebiliyoruz. Yeni şantiyemizle Büyükşehir Belediyemizin asfalt üretim kapasitesi de 3 kat artmış oldu. Kendi ürettiğimiz ve döktüğümüz asfalt ile Diyarbakır’ın yolları daha güzel oluyor” dedi.

2020’DE 127 BİN TON ASFALT SERİLDİ

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 2020 yılında kent merkezinde yol yapım ve bakım için 74 bin ton, kırsal mahallelerde ise 53 bin ton olmak üzere toplam 127 bin ton sıcak asfalt serdi. Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, hava şartlarının düzelmesiyle Nisan ayında 2021 yılı asfalt sezonunu açacak ve yılsonuna kadar çalışmalarını sürdürecek.

Bu haber 275 kez okundu.
Diyarbakır - 15:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.