29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Karaloğlu, Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi

Diyarbakır - 31 Mayıs 2021 14:15 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi.

Karaloğlu, Sur ilçesinde 2016’daki terör saldırılarında tahrip olan Keldani ve Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Paşa Hamamı ile Esma Ocak Diyarbakır Evi’ndeki restorasyon çalışmalarını denetledi.

Ahmed Arif Müzesi, Türk edebiyatının önemli fikir insanlarından biri olan Ziya Gökalp’in evi ve Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Müzesini ziyaret eden Karaloğlu, Ulu Cami önünde yer alan Celal Güzelses Yeraltı Çarşısı’nda da esnafla bir araya geldi.

Sur ilçesinde terör saldırıları nedeniyle tahrip edilen tüm yapılarda çalışmaların aralıksız şekilde sürdüğünü belirten Karaloğlu, inanç turizminin gözdesi Diyarbakır’ı geçmişin gölgesinden aydınlık yarınlara taşıyacaklarını ifade etti.

Karaloğlu, şunları kaydetti: “Tarihi Sur ilçesindeki kültürel mekânlarımızı ihya ediyor, hizmet binalarımızı yeniliyoruz. Tamamlandığında Sur ilçesi daha güzel olacak.Anılarını diri, değerlerimizi el üstünde tutmaya;gençlerimizi bu mekanlarla buluşturmaya devam edeceğiz inşallah.”

Bu haber 401 kez okundu.
Diyarbakır - 14:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.