Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Karaloğlu Ulu Beden Burcu’nda restorasyon çalışmalarına katıldı

Diyarbakır - 20 Mayıs 2021 14:19 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, taktığı baret, eline aldığı çekiç ve murçla Büyükşehir Belediyesi’nin “Sur’larda Diriliş” adıyla yürüttüğü restorasyon çalışmalarına katıldı.

Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Diyarbakır Sur’larında devam eden restorasyon çalışmalarını denetledi.

Ulu Beden Burcu’nda baret, eline aldığı çekiç ve murçla çalışmalara katkıda bulunan Karaloğlu, kentin yeni kültür-sanat merkezi olacak Keçi Burcu’nda incelemede bulundu.

KARALOĞLU, VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ ÇOCUKLARLA OYUN OYNADI

Karaloğlu, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’nın yapmayı planladığı idari bina için proje alanında, Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın yeni inşa edeceği 860 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki Lalegül Bulvarı’ndaki  altyapı, Mircembelli ve Hilar Caddelerindeki kaldırım ile ağaçlandırma, Elazığ Bulvarı’nı Mezopotamya Bulvarı’na bağlayan noktadaki devem eden yol çalışmaları hakkında bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını denetlediği programda Karaloğlu, Zümrütkent 4 Site sakinleriyle bir araya gelerek taleplerini dinledi. Ardından site içinde bulunan parkta zaman geçiren çocuklarla yakından ilgilenerek, miniklerle birlikte oyun oynadı. Karaloğlu’na denetimlerde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter V. Ayhan Kardan ve Daire Başkanları eşlik etti.

Bu haber 429 kez okundu.
Diyarbakır - 14:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.