29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Karaloğlu, yetim ve ailelerini ağırladı

Diyarbakır - 30 Temmuz 2021 17:03 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği programla yetim ve ailelerini ağırladı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Pira Dehderî’deki “Diyarê Lezzetê” restoranında düzenlenen yetimhane eğitim programı, yetimleri oyunlar ve pınarlarını renklendirerek eğlendirdi.

Programda konuşan Karaloğlu, vali ve belediye başkanı olarak toplumun her kesimine ulaşmaya çalışsalar da bu şehrin 1 milyon 782 bin vatandaşının kalbine ulaşmak için çalıştıklarını söyledi.

Karaloğlu, bu anketlerin Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından ortak yürütüldüğünü hatırlatarak, bazı dernek ve hayır kurumlarından da destek alındığını sözlerine ekledi. bu organizasyon.

Karaoğlu, şunları kaydetti:  “Dernek ve hayır kurumu olarak bu projeye katılmamızın nedeni bu konuyu paylaşmak ve herkesi birlikte çalışmaya davet etmektir. Bunun üzerine HASANE Yardımlaşma Derneği ile sözleşme imzaladık. Gençlere destek olmak için derneğe destek olduk. Bu derneğin hayır kurumları Diyarbakırlı çocuklara yardım eli uzatacak ve ailelerine destek olacak. HASANE Derneği yetkili ve yöneticilerine teşekkür ederiz.”

ÇOCUKLAR TÜM KALPLERİYLE SEVİNDİ

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kostümlü hikaye anlatıcısı kılığına girerek çocuklarla oyun oynayarak eğlendi. Programda çocuklar çeşmelerde koşturdu, şarkılar önünde dans etti, Hacivat, Karagöz gibi karakterlerle eğlendi. Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, yetimleri eğlendirerek oyuncak hediye etti.

Bu haber 374 kez okundu.
Diyarbakır - 17:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.