Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Karaloğlu’ndan İslam düşmanlığı üzerinden yapılan saldırılara tepki

Diyarbakır - 9 Haziran 2021 18:26 A A

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Kanada’da 4 Müslümanın katledilmesine ve Nişantaşı’nda bir bayana başörtüsünden dolayı gerçekleşen saldırıya tepki gösterdi.

Kanada’nın Ontario eyaletine bağlı London kentinde geçtiğimiz günlerde, bir minibüs şoförünün aracıyla Müslüman bir aileye saldırması sonucu 4 kişinin öldüğü, bir çocuğun ağır yaralandığı belirtilmişti.

Ayrıca ​İstanbul Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi Neşe Nur Akkaya, Nişantaşı’nda başörtülü olduğu gerekçesiyle Eray Çakın isimli şahıs tarafından darp edilmişti. Her iki İslam düşmanlığı çerçevesinde gerçekleşen saldırılara Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu sessiz kalmayarak tepki gösterdiler.

Vali Karaloğlu sosyal medya hesabında, “Dün Kanada’da, Müslüman olduğu için üzerine araba sürüp 4 kişiyi öldüren ile Bugün Nişantaşı’nda sırf ‘başörtülü’ olduğu için ‘Sizi burada istemiyoruz’ diyerek bir hanıma el kaldıran zihniyet arasında fark yok! Bu zihniyeti şiddetle kınıyorum. #NeseNurAkkayaYalnızDeğildir.” diyerek sert tepki gösterdi.

Münir Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu ise yapılan bu paylaşımı alıntılayarak “Elleri Kırılsın” deyip tepkisini dile getirdi.

Bu haber 457 kez okundu.
Diyarbakır - 18:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.