23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Karantinaya uymayan 4 kişi yurda yerleştirildi

Bağlar - 16 Eylül 2020 10:41 A A

Diyarbakır’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina kuralına uymadığı belirlenen 4 kişi öğrenci yurduna konuldu.

Kentte, Kovid-19 testi pozitif çıkan ve bulguları hafif seyredenler evlerinde tedavi ediliyor. Bu kişilerle temasta bulunanlardan ise 14 gün evlerinde izole olmaları isteniyor. Kentte testi pozitif çıkan 3 kişi ve Kovid-19 vakası ile temaslı olan 1 kişi tespit edilerek, karantina kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Süleyman Bin Halid Yurdu’na yerleştirildi.

Yakalanan 4 kişi hakkında ayrıca karantina kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle TCK’nin ilgili maddesi gereği yasal işlem yapıldı ve para cezası uygulandı. Öte yandan Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu başkanlığında yurtta ilgili kurum müdürleriyle toplantı yapıldı. Cıdıroğlu, daha sonra yurtta incelemede bulundu.

Bu haber 868 kez okundu.
Bağlar - 10:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.