31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Karayolları, 40 köyün ana yol ile bağlantısını kesti!

Diyarbakır - 21 Eylül 2020 18:57 A A

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü, yıllardır 35-40 köyün ulaşımın sağlayan grup yolu, Şanlıurfa Yolu ile bağlantısını kesti. Parke olan ve yer yer çöken 10 kilometre uzak olan eski yolu kullanmak zorunda kalan köylüler, mağdur olduklarının altını çizdiler. 

Alınan bilgiye göre, Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’nce, Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesine bağlı Yolboyu (Pirinçlik) Köyü girişi olan ve 40 köyün ulaşımını sağladığı grup yolu geçtiğimiz hafta Salı günü Şanlıurfa yolu ile bağlantısı kesildi. Yıllardır Yolboyu yolu üzerinden giriş ve çıkış yapan köylülüler, yolun ana yol ile bağlantısının kesilmesi üzerine şok oldular. Herhangi bir şikayet olmamasına rağmen yıllardır kullandıkları yolun bir anda kesilmesi ile mağdur olduklarının altını çizen köylüler, Karayolları 9. Bölge Müdürlüğünün ulaşım mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

İL VALİSİ KARALOĞLU’NA SESLENDİLER

İl Valisi Münir Karaloğlu’na seslenen Köylüler, mevcut yollarının kapatılmasıyla birlikte ulaşımlarını daha önce 2 kilometre olan yol yerine parke ve yer yer çöken 10 kilometrelik yoldan sağlamak zorunda kaldıklarının söylediler. Geçtiğimiz Salı günü sürekli kullandığımız yolun kapatıldığını ifade eden grup yolunu kullanan köylüler, “Şanlıurfa yolu üzeri kullandığımız yol birgün aniden demir bariyerler tarafından kapatıldı. Hangi amaçla kapatıldığını halen bilmiyoruz. Bu grup yolu üzerinde 40 tane köy var. Bu köyde yaşayanların tümü bu grup yolunu kullanıyordu. Yolun kapatılmasıyla birlikte daha önce 2 km’lik olan yol şimdi 10 km’ye çıktı. Mağdur olduk. Sayın Valimizden gerekli hassasiyetin gösterilmesini istiyoruz” diye konuştular.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 638 kez okundu.
Diyarbakır - 18:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.