33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kaya: “İşe devam kredi geri ödemeleri ödemesiz ötelenmelidir”

Diyarbakır - 25 Mayıs 2021 16:03 A A

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya salgınla beraber yaşanan ekonomik etkilerin aza indirgenmesi için işe devam kredi geri ödemelerinin 6 ay ödemesiz ötelenmesi gerektiğini söyledi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, ekonominin yeniden canlanması ve üyelerin nefes alabilmesi için kredi geri ödemelerinin ödemesiz olarak altı ay ötelenmesini talep etti.

Kaya, “İşe Devam Kredi Desteği”nin piyasalarda rahatlama sağladığını belirterek: “Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik yaşama etkilerini en aza indirmek için kamu bankaları tarafından geçen yıl Nisan ayında ticari işletmelere “İşe Devam Kredi Desteği” adıyla uygun kredi imkanı sunularak piyasalarda çok önemli bir rahatlama sağlanmıştır. 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve yıllık % 7,5 faiz oranıyla verilen krediden faydalanmayı kolaylaştırmak için teminat eksiği bulunan firmalara Hazine Destekli KGF Kefaleti de sağlanmıştır. Global ölçekte pazar daralmasının olduğu bu dönemde sağlanan kredi imkânı ile işletmeler büyük bir nefes almış, üretim artmış, bu durum ihracatımıza da yansımıştır” dedi.

Bu haber 260 kez okundu.
Diyarbakır - 16:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.