Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar ADEM’lerde Ücretsiz Diyetisyen hizmeti

Diyarbakır - 27 Ağustos 2021 13:09 A A

Kayapınar Kaymakamlığı bünyesinde hizmet veren İlçedeki Aile Destek Merkezlerinde verilen ücretsiz Diyetisyen hizmetlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Uzman Diyetisyen Gülşah Çok, Kayapınar ADEM’lerin kursiyerlerin sağlığını korumak gibi bir avantajının olduğunu belirterek, Diyetisyen hizmeti almak isteyen tüm vatandaşları beklediklerini söyledi.

Uzman Diyetisyen Gülşah Çok, Kayapınar ADEM’lerin 2018 yılında beri Diyarbakır’da ilk kez diyetisyen hizmetinin verdiğini hatırlatarak, “ADEM-7 ilk diyetisyen hizmeti veren merkezdir. Ben merkezde şubat ayından bu yana çalışıyorum. Burada hem meslek edindirme kursları veriyoruz hem de kişilere psikososyal anlamda da iyi gelen kurslarımız var. Kurumumuza her kesimden ve her taraftan insanlar geliyor. En güzel tarafı burada aynı zamanda sağlığı koruma hizmeti veriyoruz. Kayapınar ADEM’in böyle bir avantajı da var. ADEM’ler insanlar için her anlamda koruyucu, önleyici ve geliştirici bir yer.

“HALK SAĞLIĞINA KATKIMIZ VAR”

Diyetisyenin görevlerinden biri, kişinin hasta olmadan önce sağlığını korumak olduğunun altını çizen Diyetisyen Çok, şöyle dedi: “Diyetisyen deyince akla ilk gelen zayıflama olsa birçok alanda çalışmaktayız. Bir hastalığa karşı potansiyeliniz varsa örneğin ailede diyabet öyküsü varsa yeterli ve dengeli beslenme yoluyla bu hastalığın sizde çıkmasının önüne geçmesini sağlamış oluruz. Ya da tanı aldıysanız uygun karbonhidrat sayımı eğitimini veriyoruz. Aynı zamanda gebelik ve emzirme döneminde, sporcu, çocukluk dönemi ve çeşitli hastalıklara bağlı diyet tedavisi hizmeti vermekteyiz. En çok zayıflama ve kilo vermek için gelen danışanlarımız oluyor. Birçok danışanımla çok güzel ilerledik. Kilo vermeye bağlı yaşam kalitelerinin arttığına dair dönüşler almak mutluluk verici. Bu hizmetlerimiz tamamıyla ücretsizdir. Şu an bu tarz hizmet bulmak açıkçası kolay değil. ADEM’de erişilebilir olması çok kıymetli.”

“DİYETİSYEN HİZMETİMİZ TÜM ADEM’LERDE VAR”

İnsanlar bu hizmetimizi duyunca mutlaka geliyorlar. Hatta kendileri gelmekle kalmıyor, eş dost, akrabaları da alıp geliyorlar. Çünkü verilen hizmette dair bir memnuniyet var. Diyetisyenler halk için erişimi zor olması sebebiyle bu tür kurumlarda verilmesi halkın her kesimine erişim şansı sunuyor. Tüm ADEM’lerde diyetisyen hizmeti bulunuyor”

KURSİYERLER DİYETİSYEN HİZMETİNDEN MEMNUN

Diyetisyen hizmeti alan Kursiyer Nurten Kaya da, Diyetisyen hizmetinin çok güzel olduğunu belirterek, “Hocamızdan da çok memnunuz. Çok ilgi ve alaka gösteriyor. Bizi zayıflattı. Çok güzel geri dönüşler aldık. Yiyerek de zayıflatıyor bizi. Çok güzel bir programı var. Çok memnunuz. Teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bu haber 667 kez okundu.
Diyarbakır - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.