Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediye Başkan V. Koç, 23 Nisan’ı kutladı

Diyarbakır - 23 Nisan 2020 18:11 A A

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, TBMM’nin 100. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Kutlama Mesajı yayımladı.

Koç, mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, “23 Nisan 1920 tarihi, bağımsızlık ve demokrasi tarihimizin önemli bir dönüm noktasıdır. Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde cumhuriyete ve istikbaline doğru şahlanışının mihenk taşıdır. Kurulduğu ilk günden bu yana milletimizin hür sesi olan TBBM, hürriyetimizin, egemenliğimizin ve demokrasimizin sarsılmaz kalesi, milli birlik ve beraberliğimizin ise teminatıdır.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin kurulduğu bu önemli günü yarınlarımızın meşalesi olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Vatanımızı, milletimizi, sancağımızı ve devletimizi çocuklarımızın koruyacağına, geleceğimizi onların aydınlatacağına olan inancını 23 Nisan’la özdeşleştirmiştir” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN SAĞLIĞIMIZ, KALPLERİMİZ BİRLİK İÇERİSİNDE ATTIĞI SÜRECE BALKONLAR BİZE MEYDAN OLUR”

Dünyadaki yegâne çocuk bayramı olan 23 Nisan aynı zamanda sevginin, kardeşliğin ve barışın da sembolü olduğunun altını çizen Koç, “Her yıl sokaklarda coşkuyla kutladığımız, çocuklarımızın şarkılarıyla, şiirleriyle, danslarıyla gönlümüzü mest ettiği 23 Nisan’ı maalesef bu yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen koranavirüs salgını sebebiyle, evlerimizde balkonlarımızda kutluyoruz. Önemli olan sağlığımız, kalplerimiz birlik ve beraberlik içerisinde attığı sürece balkonlar da bize meydan olur. İnşallah en kısa sürede bu süreci de atlatacağız. Çocuklarımızın neşesi, coşkusu ve enerjisi yeniden sokaklarımızı süsleyecek ve biraraya geleceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve Gazi Meclisimizin 100. Yılını içtenlikle kutluyorum. Bayramınız kutlu olsun çocuklar. Sevinciniz, neşeniz, mutluluğunuz hiç bitmesin” ifadelerini kullandı.

Bu haber 557 kez okundu.
Diyarbakır - 18:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.