14° Kapalı
  • EURO 6.78
  • DOLAR 6.18

Kayapınar Belediyesi: ‘Belediyelerimizden elinizi çekin!’

Diyarbakır - 11 Ağustos 2019 22:22 A A

Kayapınar Belediyesi hizmet binasının “uyuşturucu ihbarı” iddiasıyla yüzlerce polis tarafından basılarak aranmasına tepki gösteren belediye eşbaşkanları ve meclis üyeleri, baskının basit bir “uyuşturucu ihbarı” olmadığını belirterek, halkın tercihine saygı gösterilmesi çağrısı yaptı.

Kayapınar Belediyesi Meclis Üyesi ve Grup Eşsözcüsü Adnan Akgül’ün İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasından iki gün sonra 9 Ağustos’ta belediye hizmet binası yüzlerce polis tarafından abluka altına alınarak, binanın her katı “uyuşturucu ihbarı” iddiasıyla narkotik köpekler eşliğinde saatlerce arandı. Konuya ilişkin Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanlık ve Meclis Üyeleri tarafından yazılı açıklama yapıldı. 

‘ARAMA KARARI YOK’

Polislerin arama kararı olmamasına rağmen belediye binasını basarak, arama yaptığı belirtilen açıklamada, “Kayapınar belediye meclis üyemiz ve grup eş sözcümüz Adnan Akgül’ün 07.08.2019 tarihinde görevden uzaklaştırılmasının ardından belediye binamız 09.08.2019 günü örneği görülmemiş bir şekilde yüzlerce polis tarafından ablukaya alınıp aranmak istenmiştir. Ellerinde arama kararı bile olmayan kolluk kuvvetleri, bizim kararı görmek istememiz üzerine bu kararı çıkarttırmıştır. Arama kararının tarafımıza tebliğiyle önce yüzlerce polis sonrasında ise narkotik köpeği eşliğinde izahı olmayacak şekilde belediye binamızın her üç katında uyuşturucu(!) araması yapmıştır. Depolar, lavabolar dahil bir çok yer detaylı şekilde kontrol edilmiş ve doğal olarak hiçbir suç unsuruna rastlanmamıştır” denildi.

‘SEÇİM SONUÇLARINA SAYGI GÖSTERİN’

Mesai saatinden sonra yüzlerce kolluk kuvvetiyle yapılan bu baskının basit bir uyuşturucu ihbarı üzerine yapılmadığına dikkat çekilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Kaldı ki gençlerimizi başta uyuşturucu olmak üzere her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutmayı şiar edinmiş bir belediyecilik anlayışını bu şekilde itham etmek art niyetli bir yaklaşımdan ibarettir. Belediyemizin basılması, belediye meclis üyesi ve grup eş sözcümüz Adnan Akgül’ün görevden alınmasıyla başlayan anti-demokratik sürecin bir parçasıdır. Hiçbir baskı, tehdit bizleri demokratik belediyecilik yolundan alıkoyamayacaktır. Halkın bize verdiği görevin öneminin bilincindeyiz. Bu onurlu görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Buna hiç kimsenin şüphesi olmasın. 31 Mart’taki seçim sonuçlarına tüm kamu kurumlarının ve merkezi hükümetin saygı göstermesi gerekmektedir. Bizler üzerinden halkın cezalandırılmasına da asla izin vermeyeceğiz. Belediyelerimizden ellerinizi çekin!” Kaynak: MA

Bu haber 753 kez okundu.
Diyarbakır - 22:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.