29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi, Diyarbakır’da ilk kez TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini aldı

Diyarbakır - 3 Şubat 2021 11:06 A A

Kayapınar Belediyesi, ana hizmet binasında covid-19 salgının önlenmesine yönelik olarak uygulanan faaliyetler kapsamında, TSE tarafından yayınlanan ‘Hizmet Sektörü için covid-19 hijyen, enfeksiyon önleme ve kontrol kılavuzunda istenen tüm kriterleri sağlayarak, Türkiye’de 9., Diyarbakır’da ilk TSE covid-19 Güvenli Hizmet belgesini alan Belediye oldu.

Kayapınar Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını ile ilgili olarak gerek dışarıda gerekse de hizmet binasında mücadelesini sürdürüyor.

Salgın ile mücadele kapsamında Kayapınar Belediye Başkanlığı Ana hizmet binasında covid-19 salgınının önlenmesine yönelik olarak uygulanan faaliyetler kapsamında, Türk Standartları Enstitüsü(TSE) tarafından yayınlanan “Hizmet Sektörü için COVİD-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu ” esas alınarak; tüm önlem, faaliyet ve kontroller tanımlanarak uygulamaya aldı.

Kayapınar Belediyesi, TSE’nin yayımladığı kılavuz doğrultusunda Başkanlığımızca yapılan faaliyetlerin belgelendirilmesi amacıyla, TSE Diyarbakır Belgelendirme Müdürlüğüne başvurdu. Başvurunun ardından TSE Uzmanları tarafından belediye hizmet binasında Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi denetimi gerçekleştirildi.

Yapılan denetim sonucunda ilgili kılavuzun istediği tüm kriterleri sağlayan Kayapınar Belediyesi, TSE covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini almaya hak kazandı. Böylelikle, Belediye Ana Hizmet Binasında salgının yayılımının önlenmesi ve belediye personeli ile vatandaşların korunması amacıyla alınan tedbirler ve bu kapsamda yapılan çalışmaların belgelendirilmesi TSE tarafından gerçekleşerek, Kayapınar Belediyesi “Güvenli Hizmet” sağlayan kamu kurumları arasında yer aldı.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, düzenlenen mini bir tören ile “Covid-19 Güvenli Hizmet Belge”sini TSE Diyarbakır Müdürü Mehmet Genç’ten aldı.

Başkan V. Koç, Kayapınar Belediyesi’nin, Türk Standartları Enstitüsü(TSE) den Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini Türkiye’de alan 9., Diyarbakır’da ise ilk kez alan Belediye Başkanlığı olduğunu hatırlatarak, “TSE COVİD-19 Güvenli Hizmet Belgesi kapsamında Belediyemizce alınan önlem ve uygulamaların, salgın dönemi boyunca sürekliliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarımız hepimizin sağlığı açısından sizlerin de gayretleri ve destekleri ile devam edecektir” diye konuştu.

Bu haber 580 kez okundu.
Diyarbakır - 11:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.