Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi, koronavirüse rağmen hizmete devam ediyor

Diyarbakır - 3 Mayıs 2020 22:55 A A

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç’un talimatı ile Kayapınar Belediyesi bünyesinde kurulan Müzik Grubu, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasında dolayı evlerinde kalan Kayapınarlılara ilahi konser verdi. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Kayapınar Belediyesi olarak sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara yönelik ilahi konser düzenlediklerini ifade ederek, İlkini 23 Nisan’da gerçekleştirdikleri konserden sonra bu kez de Ramazan ayının ilk konserini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Diyarbakır’ın Merkez Kayapınar Belediyesi tüm dünyayı saran Covid 19 ile mücadele sürecinde evde kalanlar için düzenlediği etkinlik serisini sürdürüyor. Şimdiye kadar evlerinde kalan vatandaşlara çok sayıda sosyal aktivite düzenleyen Kayapınar Belediyesi, etkinlik anlamında yine bir ilk gerçekleştirdi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç’un talimatı ile belediyede görev yapan 24 personelden oluşan bir Müzik grubu oluşturuldu. İlk konserlerini 23 Nisan’da Belediye önünde düzenlenen konser ile etkinlik dizilerine başlayan grup, bu kez de Ramazan ayı nedeniyle sahne aldı.

RAMAZAN AYI’NIN İLK İLAHİ KONSERİ

Tamamı Kayapınar Belediye personeli tarafından kurulan 24 kişilik Müzik grubu, bugün Fırat Mahallesi’nde sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı evlerinde çıkamayan vatandaşlara yönelik ilahi konseri verildi. Vatandaşların da balkonlarından eşlik ettiği konserde birbirinden farklı ilahiler seslendirilirken, konserler sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde farklı mahallelerde düzenlenecek. Evlerinin Balkonundan ilahilere eşlik eden vatandaşların, etkinlikten oldukça memnun kaldıkları gözlendi. Konseri düzenleyen Kayapınar Belediye Başkan V. Ünal Koç’a teşekkür eden vatandaşlar, konser serilerinin devamını istedi.

KOÇ: “HİÇ BİR VİRÜS VATANDAŞLARIMIZA HİZMET ETMEYE ENGEL DEĞİLDİR”

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Hiçbir virüsün kayapınarlı vatandaşlara hizmet etmeye engel olmadığının altını çizerek, “Müzik grubumuz ilk konserini 23 Nisan’da verdi. Ramazan ayı nedeniyle de grubumuz sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde farklı bir mahallede ilahi konser verecektir. İlahi konserlerimizden ilkini bugün Fırat Mahallemizde gerçekleştirdik. Kayapınarlı vatandaşlarımızın konsere ilgisi oldukça iyiydi. Balkonlarından grubumuza eşlik eden vatandaşlarımızın ilgisi bizi memnun etti. Konserlerimize her sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde düzenleyeceğiz. Dediğimiz gibi, hiçbir virüs vatandaşlarımıza hizmet etmemize engel değildir. Farklı etkinliklerle vatandaşlarımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Koromuza ve ilgili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 937 kez okundu.
Diyarbakır - 22:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.