Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi kurbanlık denetimi için sahaya indi

Diyarbakır - 14 Temmuz 2021 16:46 A A

Kurban Bayramı öncesi halk sağlığı için sahaya inen Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı veterinerlik ekipleri, pazarlarda sağlık kontrolünün yanı sıra küpe, pasaport ve evrak denetimi de gerçekleştirdi.

Kayapınar Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi sağlıklı bir ibadet için hayvan satış alanlarında denetime hız verdi. Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Talaytepe ve Peyas Mahallesinde kurulan kurban satış pazarlarını tek tek denetledi. Pazarlarda yer alan binlerce büyükbaş ve küçükbaş hayvanın sağlık muayenesi yapılarak hayvan pasaportları ve kulak küpelerinin kontrolleri gerçekleştirildi. Ayrıca hayvanların aşı ve kontrollerinin yapılıp yapılmadığı da denetlendi. 

Zabıta ekipleri tarafından da covid-19 salgını nedeniyle hayvan satış işlemlerinde el sıkışılmaması ve maske mesafe temizlik kurallarına uyulması konusunda alıcı ve satıcılar bilgilendirildi.

Denetimlerin, bölgeye yeni hayvanlar girdikçe periyodik olarak devam edeceği ifade edildi.

Bu haber 335 kez okundu.
Diyarbakır - 16:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.