34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi, ‘Sınır’ adlı oyun ile perdelerini açıyor

Diyarbakır - 23 Mart 2021 14:20 A A

Bir yıldır perdeleri kapalı olan Kayapınar Belediyesi Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde perdelerini açıyor.

27 Mart Dünya Tiyatro Gününde perdelerini Muzaffer İzgü’nün kaleme aldığı, Yönetmenliğini Halim Kaplan’ın yaptığı ‘Sınır’ adlı kara mizah tadındaki oyun, seyirciyi hem güldürecek, hem hüzünlendirecek.

Oyunun Yönetmeni Halim Kaplan, Bir yıldır kapalı olan tiyatro perdelerini anlamlı bir günde tekrardan açmaktan gurur duyacaklarının altını çizerek, “Bizler seyircilerimizle buluşacağımız günü çok özledik, onlarında bizleri özlediğini ve her fırsatta dile getirdiklerini çok iyi biliyoruz. Bu süreçte perdelerimiz kapalı olsa da elimizden geldikçe çalışmalarımıza devam ettik. Normalleşme süreciyle birlikte Kayapınar Belediyesi olarak kaldığımız yerden tiyatro derslerine ve oyun provalarına devam ederek pandeminin tiyatromuza ve seyircimize verdiği zararın açığını nice güzel oyunlar sahneye koyarak kapatmaya çalışacağız” dedi.

OYUNUN KONUSU

‘Sınır’, evlerinden, sevdiklerinden, alıştıkları yaşam tarzından uzakta, silahların gölgesinde, ülkelerinin sınırını korumakla görevlendirilmiş iki komşu ülkenin askerleri arasında geçen, kara mizah öğeleriyle yüklü, savaş karşıtı bir oyun. Bilinmeyen bir yerde, sınır komşusu bilinmeyen iki ülke. Bilinmeyen bir nedenle birbirine düşman. İki ülkenin sınırını, adları bile bilinmeyen çocuklar rahat uyusun diye bekleyen, bilinmeyen iki asker; ikisinin olduğu bu bölgede bilinmeyen bir nedenle arkadaş oluverirler. Ama ya iki ülke arasında bilinmeyen bir nedenle savaş çıkarsa? Bu iki asker birbirine kurşun sıkar mı? Budur işte bilinmeyen!

SINIR:

Yazan: Muzaffer İZGÜ

Yönetmen: Halim KAPLAN

Oyuncu: Hüseyin BEGTAŞ

Oyuncu: Osman KAÇMAZ

Bu haber 508 kez okundu.
Diyarbakır - 14:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.