22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi, sokak hayvanlarını besliyor

Diyarbakır - 11 Nisan 2020 17:35 A A

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde vatandaşların baktığı sokak hayvanları, korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşların evde kalması nedeniyle belediye ekiplerince beslendi.

Çin’in Wuhan kentinden tüm Dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen korona virüs, insanları olduğu kadar hayvanları da etkilemeye devam ediyor.

Kayapınar İlçesinde yoğunlukta vatandaşların beslediğini sokak hayvanları, korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmasının yasaklanması ve diğer yaş gruplarının da evde kalınmasının istenmesi nedeniyle aç kaldı.

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Durumu fark eden Kayapınar Belediyesi ekipleri, sokak hayvanlarını beslemek için vakit kaybetmeksizin harekete geçti. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç’un talimatı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, araçlara yükledikleri yiyecekleri, ilçenin çeşitli noktalarına ve parklara bırakarak hayvanların beslenmesini sağladı.

KOÇ: “VATANDAŞLARIMIZ EVDE KALSIN, BİZ HAYVANLARIMIZI DA BESLERİZ”

Kayapınar’da  ilçesindeki tüm hayvanların her gün düzenli bir şekilde korona virüs salgını tehdidinin ortadan kalkıncaya kadar beslenmesine devam edileceğini ifade eden Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, “Belediye başkanlığı olarak vatandaşlarımız tarafından beslenen sokak hayvanlarımızı aç kalmaması için ilçemizde belli noktalara ekmek doğrayarak onların doymasını sağlıyoruz. Çağrımıza duyarlılık göstererek evlerinden çıkmayan tüm hemşehrilerimize sonsuz teşekkürler. Onlar evde kalsınlar, biz hayvanlarımızı da besleriz” dedi.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 515 kez okundu.
Diyarbakır - 17:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.