36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi, sürdürülebilir ulaşımı teşvik ediyor

Diyarbakır - 2 Eylül 2020 14:57 A A

Kayapınar Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından personelin mesai süresince bisiklet kullanımını sağlayarak kent içi ulaşımı kolaylaştırmak ve sürdürülebilir ulaşımı desteklemeye teşvik eden bir girişimde bulundu.

Kurulan sistem çerçevesinde bisiklet alımı gerçekleştiren Proje birimi, ayrıca bünyesinde, bisiklet park alanı içinde, hurda malzemelerden yapılan elektrikli bisiklet ile vatandaşların telefonlarını şarj etmeleri, aydınlatma ve müzik dinlemeleri sağlanarak yenilenebilir enerji konusunda farkındalık sağlanması amaçlıyor.

GENÇLER DÜZENLİ BİSİKLET TURLARI DÜZENLİYOR

Bu arada, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı genç bisiklet sporcuları ile birlikte Kayapınar sınırları içinde düzenli turlar düzenleniyor. Genç sporculara bisiklet ve ilgili diğer malzemeler konusunda desteğini sunan Kayapınar Belediyesi bu işbirliğini devam ettiriyor.

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI KUTLANACAK

Öte yandan Kayapınar Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, 16-22 Eylül arasında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftasını kutlamaya hazırlanıyor.

2020 Avrupa Hareketlilik teması olan “Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” kapsamında Belediye personellerinin mesai süresince araç yerine elektrikli ya da diğer bisikletleri kullanması amaçlanıyor.

Bu haber 745 kez okundu.
Diyarbakır - 14:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.