14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi’den, ‘Evde Kal’anların maneviyatını artıracak etkinlik!

Diyarbakır - 8 Nisan 2020 13:09 A A

Kayapınar Belediyesi, Tüm dünyayı etkisi altına alan COoid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Evde kal çağrılarına uyan Kayapınarlı vatandaşlara yönelik etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor. Belediye, İlçe Müftülüğü ile birlikte ‘Evde Güzel Ezan Okuma ve Evde Kur’an-ı Kerim’i Yüzüne Güzel Okuma Yarışması düzenliyor. Yarışmada dereceye giren gençler, çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.

Diyarbakır’da Eğitime, insana dost’ şiarı proje ve çalışmalarını sürdüren Kayapınar Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalan vatandaşlara yönelik farklı etkinlikler düzenliyor.

Kayapınar Belediyesi, İlçe Müftülüğü ile birlikte, Covid-19 (Corona) virüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmaması gereken vatandaşların evlerinde moral motivasyonunu arttırmak, manevi duygularını güçlendirmek, kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla ‘Evde Güzel Ezan Okuma ve Evde Kur’an-ı Kerim’i Yüzüne Güzel Okuma Yarışması düzenliyor.

EVDE GÜZEL EZAN OKUMA YARIŞMASI

Kayapınar Belediyesi ile İlçe Müftülüğünce dünden itibaren düzenlenen ve Camilerde cemaatle kılınacak ilk namazla sona erecek Evde Güzel Ezan Okuma yarışmasında dereceye giren ilk 20 kişiye digital saat ve 18 yaş üstü erkeklerde ilk 20 kişiyi de 400 liralık (8 bin TL) Giyim çeki ile ödüllendirilecek. Yarışmanın ödül töreni ise Kılınacak ilk Cuma namazı sonrası Cebeli Nur Camisinde düzenlenecek.

EVDE KUR’AN-I KERİM’İ YÜZÜNE GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

Kayapınar Belediyesi ve Kayapınar İlçe Müftülüğü tarafından Evde Güzel Ezan Okuma yarışmasıyla birlikte “Evde Kur’an-I Kerim’i Yüzüne Güzel Okuma Yarışması da düzenleniyor.

Yarışmada100 puan üzerinden yapılacak değerlendirmede, Başvuran kadınların, değerlendirmesini kadınlardan oluşan Din görevlileri tarafından yapılacak. Başvuru yapan erkekler için erkek din görevlilerinden oluşan komisyon üyeleri tarafından değerlendirilecek.

DİJİTAL KOL SAATİ, KUR’AN-I KERİM VE GİYİM ÇEKİ HEDİYE EDİLECEK

Yarışmada, 5-12 yaş arası erkeklerden ilk 10 kişiye dijital kol saati, ilk 100 kişiye ise Kur’an-ı Kerim, 5-12 yaş kızlardan ise, ilk 10 kişiye, Dijital kol saati ve ilk 100 kişiye ise Kur’an-ı Kerim, 13-18 yaş arası erkeklerden ilk 10 kişiye 300 TL’lik giyim çeki, ilk 100 kişiye Kur’an-ı Kerim, 13-18 yaş arası kızlardan ilk 10 kişiye 300 TL’lik giyim çeki, ilk 100 kişiye Kur’an-ı Kerim, 18 Yaş üstü erkeklerden, ilk 10 kişiye: 400 TL’lik Giyim Çeki, ilk 100 kişiye: Kur’an-ı Kerim, 18 Yaş üstü kadınlardan ilk 10 kişiye: 400TL’lik Giyim Çeki ve İlk 100 kişiye de Kur’an-ı Kerim hediye edilecek.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 514 kez okundu.
Diyarbakır - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.