31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi’nde Yaz Akademisi başladı

Diyarbakır - 24 Haziran 2021 14:59 A A

Kayapınar Belediyesi tarafından kısa bir süre önce yapılan Ali Gaffar Okkan Spor Yerleşkesinde Yaz Akademisi kapsamında 250 çocuğa 6 spor branşında kurslar verilmeye başlandı. Spor Kurslarını yerinde görmek üzere Kayapınar Belediyesi Ali Gaffar Okkan Spor Yerleşkesini ziyaret eden Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, kurslara katılan çocuklarla bir araya geldi.

Kayapınar Belediyesi tarafından organize edilen Yaz Akademisi start aldı. Kısa bir süre önce tamamlanan Barış Mahallesi 500 Evler bölgesindeki Ali Gaffar Okkan Spor Yerleşkesindeki Yaz Akademisi çerçevesinde 5-18 yaş arası 250 öğrenciye, Basketbol, Futbol, Kort Tenisi, Atletizm, Voleybol ve Hentbol branşlarında kurslar veriliyor. Her spor branşından 2 antrenör eşliğinde verilen kurslara, Barış Mahallesinde yaşayan dar gelirli ailelerin çocukları katılıyor.

BAŞKAN KOÇ’TAN YERLEŞKEYE ZİYARET

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, Ali Gaffar Okkan Spor Yerleşkesini ziyaret etti. Beraberinde Başkan Yardımcısı Cihat Kayhan ve ilgili birim müdürleriyle birlikte Yerleşkeyi ziyaret eden Başkan Koç, kurslara devam eden öğrencilerle bir araya geldi. Çocuklarla açılan kurslarla ilgili sohbet eden Koç, Belediye olarak gençleri spora teşvik etmek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

“KAYAPINAR’DA SPORU YAYGINLAŞTIRMAYI ÖNCELİKLİ KABUL EDİYORUZ”

Kayapınar’da yaşayan çocuk ve gençlerin spor yapmasını önemsediklerini belirten Koç, sporu yaygınlaştırmayı öncelikli kabul ettiklerini belirtti.

Koç, şöyle dedi:

“Konusunda bilgili antrenörlerimiz nezaretinde çocuklarımız, eğitim öğretim hayatları devam ederken, ulusal ve uluslararası düzeyde başarı elde etmek için büyük bir heyecan ve gayretle hazırlanıyorlar. Kayapınar Belediyesi olarak onlara her türlü imkanı sağlamaya ve temin etmeye çalışıyoruz. Antrenör ve idareci arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Onların bilgileri ve takipleri sonucunda açtığımız kurslarımız sorunsuz bir biçimde ilerliyor”

Bu haber 414 kez okundu.
Diyarbakır - 14:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.