23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi’nden Ödüllü kitap okuma projesi

Diyarbakır - 19 Mart 2020 14:42 A A

Kayapınar Belediyesi tarafından Koronavirüsün yayılmasını engellemek ve vatandaşların bilgi ile buluşmasını sağlamak için ‘Kayapınar Evde Okuyor’ projesi başlatıldı. Proje çerçevesinde 19.00 ve 20.00 saatleri arasında kitap okuyan ve bunu görsel olarak paylaşan vatandaşlar ödüllendirilecek. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Kayapınar Belediyesinin bilgi ve sağlık dostu belediye olduğunu ifade ederek, Kayapınar İlçesindeki okullarda devam eden Kayapınar Okuyor Projesinin daha da genişletilerek tüm vatandaşları kapsayacak şekilde devam edeceğini söyledi.

Kayapınar Belediyesi Yeni Tip Koronavirüsün yayılmasını engellemek ve vatandaşların bilgi ile buluşmasını sağlamak için ‘Kayapınar Evde Okuyor’ Projesini hayata geçirdi. 18 Mart-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek proje kapsamında düzenli katılan ve en fazla kitap okuyarak, başarı gösteren vatandaşlar ödüllendirilecek. Yine bu kapsamda kitap okuyarak kampanyaya katılan ve bilgileri web sayfası üzerinden Belediye ile paylaşan vatandaşlara kitap hediye edilecek.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Kayapınar Belediyesi olarak yeni tip koronavirüsün yayılmasını engellemek ve vatandaşları bilgi ile buluşturmak için Kayapınar Evde Okuyor Projesi’ni hayata geçirdiklerini söyledi.

Kayapınar Belediyesinin bilgi ve sağlık dostu belediye olduğunu ifade eden Başkan Vekili Koç, “Kayapınar Evde Okuyor Projesi’ne katılım gösteren vatandaşların Kayapınar Belediyesi sosyal medya hesaplarında ve Kayapınar Belediyesi web sayfasında gerekli aktivasyonları yaparak saat 19:00- 20:00 arasında gerçekleştirilecek etkinliğe katılabilecektir. 18 Mart-30 Nisan tarihleri arasında kampanyaya düzenli olarak katılım gösteren ve en fazla kitap okuyan 25 vatandaşımıza tam altın, 100 vatandaşımıza yarım altın ve 100 vatandaşımıza da 100 çeyrek altın hediye edeceğiz”

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖZTÜRK’TEN KAMPANYAYA DESTEK

Bu arada Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Engin Öztürk de, start verilen Kayapınar Evde okuyor kampanyasına evde kitap okuyarak destek verdi. Ailesi ile birlikte 19.00 ile 20.00 saatlerinde arasında kitap okuyan Öztürk’ün, Kayapınarlıların kampanyaya destek vermeye çağırdı.

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1851 kez okundu.
Diyarbakır - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.