28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesinden Ramazan denetimleri sürüyor

Diyarbakır - 15 Nisan 2021 10:51 A A

Kayapınar Belediyesi vatandaşların sağlığının korunması için çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayında vatandaşların sağlığı ve pandemi tedbirlerinin uygulanması için işletmelerde denetimlerini sıklaştırdı.

İlçedeki fırın, unlu mamulleri, market, manav, kasap gibi gıda işletmelerinde ürün kalitesi, hijyen, ekmek gramajı, son kullanma tarihi denetimlerinde bulunan ekipler, özellikle pandemi tedbirleri konusunda da esnaf ve vatandaşları uyardı.

Alışveriş yapacak herkesin ve esnafın maske kullanımına riayet etmesini isteyen Zabıta ekipleri kurallara uymayan esnaflar hakkında cezai yaptırım uygulanacağını ilettiler.

Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürü Abdullah Yılmaz, Kayapınarlı vatandaşların sağlığını korumak adına ilk günden bu yana denetimlerini sıklaştırdıklarını ifade ederek, Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallede işletmelerde denetimlerini sürdüreceklerinin altını çizdi.

Bu haber 611 kez okundu.
Diyarbakır - 10:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.