36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi’nden’ Temiz Sokaklar Projesi’ hayata geçiyor

Diyarbakır - 13 Ekim 2020 14:34 A A

Kayapınar Belediyesi tarafından Kayapınar ilçesindeki tüm sokakların sitelerin sürekli temiz kalmasını sağlamak amacıyla ‘Temiz Sokaklar Projesi’ hazırlandı. Proje çerçevesinde, Başkan Yardımcısı Mustafa Çelik, personel ile birlikte, Fırat Mahallesi 556. Sokakta bilgilendirmesi çalışmasını yaptı.  Esnafları ziyaret ederek proje hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Çelik, maske ve top hediye etti.

Kayapınar Belediyesi tarafından, Kayapınar İlçesindeki tüm sokakların ve sitelerin sürekli temiz kalmasını sağlamak, temizlik kültürünün ilçesinde en üst seviyeye çıkmasını sağlamak, İlçesinde yaşayan vatandaşların organize bir şekilde sokakların temizliğine katkı sunmalarını sağlamak, ilçede çevre duyarlılığını arttırılmasını sağlamak, temizlik kültürünü hayatın her alanına yaymak, Sokakların görüntüsünü sanatsal çalışmalarla güzelleştirmek, Gelecek nesillere güzel bir dünya ve güçlü bir ekonomi bırakmak için sıfır atık projesinin yaygınlaştırmasını sağlamak ve sokaklarda atıkların en üst seviyede ayrıştırılarak geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla ‘Temiz Sokaklar Projesi’ başlatıldı.

Proje kapsamında Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çelik, projenin tanıtımı için Fırat Mahallesi’nde 556. Sokakta esnaf ziyareti gerçekleştirildi. Ziyaret sırasında esnaflara proje hakkında bilgi verilirken, ayrıca esnaflara maske ve top hediye edildi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Kayapınar ilçesinde bulunan sokaklar ve sitelerin daha temiz ve güzel olması ‘Temiz Sokaklar’ Projesi’ni hayata geçirdiklerinin altını çizerek, Projemiz ilk etapta 8 sokağı kapsayacak. Komisyonumuz sokakları gözlemleyerek, her ay en temiz sokağı belirleyerek, sokakta güzelleştirme çalışmaları yapacağız. Bu çalışmalarımız arasında sokağın uygun yerlerine çöp kovası yerleştirmek, uygun alanlara bank kurulumu yapılarak, oturacak alaların oluşturmak, katı atık ayrıştırma alanları oluşturmak, sanatsal boyama faaliyetleri ile sokağın güzelleştirilmesi, pencere önleri ve duvarlara çiçek saksıları yerleştirilerek sokağın yeşillenmesi ve renklendirilmesi, Sokak hayvanları için beslenme alanları oluşturmak, kaldırım taşı, kilitli taşlarının ve ihtiyaç duyulması halinde asfaltının yenilenmesini sağlayacağız. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu haber 576 kez okundu.
Diyarbakır - 14:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.