34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Belediyesi’nden “Temiz Sokaklar Projesi” sürüyor

Diyarbakır - 12 Kasım 2020 16:00 A A

Diyarbakır’da görevlendirme yapılan Kayapınar Belediyesince, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde başlatılan “Temiz Sokaklar Projesi” sürüyor.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, merkez Kayapınar ilçesi Mezopotamya Mahallesi 608. sokaktaki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.

Esnaf ve vatandaşlara temizlik malzemesi ve hijyen setinin verildiği ziyarette projeye ilişkin açıklama yapan Koç, yaklaşık 2 ay önce başlatılan projede yeni sokaklara geçtiklerini söyledi. Her ay 8 sokak belirlediklerini, sokaklarda bulunan esnaf ve vatandaşlarla görüştüklerini aktaran Koç, sokakların kirlenmeden temizlenmesini sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

“BİZE DESTEK SUNAN ESNAF VE VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Belediye olarak tek başına değil, vatandaş ve esnafın da bu projede kendilerine büyük destek sunduğunu anlatan Koç, şunları kaydetti: “Bir taraftan sokaklarımızı temiz tutmayı amaçlıyoruz, diğer taraftan ise sokak hayvanlarına sahip çıkarak yem ve mama bırakacağımız çeşitli noktalar oluşturduk. Bir yandan da geri dönüşümü sağlamaya çalışıyoruz. Her ay belirlediğimiz 8 sokakta dereceye girenlere peyzaj düzenlemeleri yapıyoruz. Geçen ay bir sokağımızı belirledik. Bu ay 8 sokağımızda bu çalışmayı başlattık. Vatandaşlarımız tarafından bu çalışmalarımıza olumlu tepkiler var. Bunları artırarak devam ettireceğiz.”

“SOSYAL, KATILIM SAĞLAYAN VE DEMOKRATİK BELEDİYECİLİK ANCAK BU ŞEKİLDE OLUR”

Koç, esnaf ve vatandaşlarımıza sembolik olarak temizlik ve hijyen seti verdiklerini, herkesin kapısının önünü temizlemesiyle ilk elden sağlayacaklarını ifade etti. Koç, “Vatandaş ve esnafımızla birlikte belediyeciliği yapmış olacağız. Sosyal, katılım sağlanan ve demokratik belediyecilik ancak bu şekilde olur. Katılım sağladıklarını için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber 414 kez okundu.
Diyarbakır - 16:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.