34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Kaymakamı ve Başkan V. Koç, DIŞTİ’de denetim yaptı

Diyarbakır - 1 Ekim 2020 15:34 A A

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, İçişleri Bakanlığının Türkiye genelinde başlattığı kapsamlı koronavirüs denetimi çerçevesinde Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde denetim yaptı. İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Müdürü ile birlikte DİŞTİ’de denetime katılan Başkan Koç, otobüs firma yetkililerine HES’i sordu. Otogar’daki esnafı da ziyaret eden Başkan Koç, esnaflara hediye verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgenin ardından Diyarbakır’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulması konusunda kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

Diyarbakır’ın Kayapınar Merkez İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde  ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak bir denetim gerçekleştirdi. Başkan Koç, Kayapınar İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Cihat Kayhan’ın hazır bulunduğu denetimde, seyahat firması yazıhanelerini tek tek dolaştı.

Denetlediği firma görevlilerinden HES kaydını soran Kaymakam ve Belediye Başkanı Koç, beraberindekilerle daha sonra Otogar’daki esnafları ziyaret etti. Hayırlı işler dileğinde bulunan Koç, hediye verdi.

Otobüs ile seyahat eden yolcuları da hayırlı yolculuklar dileklerinde bulunan ve hediye veren Kaymakam ve Belediye Başkanı Koç, İçişleri Bakanlığınca gönderilen genelge doğrultusunda koronvirüs denetimlerini ilçenin genelinde sürdürdüklerini söyledi.

Sait BAYRAM

Bu haber 757 kez okundu.
Diyarbakır - 15:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.