Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Koç’tan evlat nöbetindeki ailelere ziyaret

Bağlar - 30 Eylül 2021 13:21 A A

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal koç, evlat nöbetindeki ailelere destek ziyaretinde bulundu.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, evlat nöbetindeki ailelere destek ziyaretinde bulundu. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Uğur Delidere, Kadın Kolları Başkaın Elif Büyükçelik, MHP Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Ataş, Belediye Meclis üyeleri, STK’lar ile birlikte, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ve 3 Eylül 2019’dan beri HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetinde bulunan ve 759’üncü gününde olan aileleri ziyaret etti.

“AİLELERİMİZ EN BÜYÜK İNSAN HAKLARI EYLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR”

Kaymakam ve Başkan V. Koç, Ailelerin yanında olduklarının altını çizerek, “Diyarbakır ananeleri çocuklarının götürüldüğünden bu yana uyumamışlar. Her kapı çalındığında hasretle beklemişler. Ama bir gün yürekli bir anne çıktı, bu terör örgütüne meydan okudu. “Çocuğumu istiyorum, yeter” dedi ve o çocuğunu aldı. O günden buyana 759 gün geçti. Bugün burada ailelerimiz en büyük insan hakları eylemin gerçekleştiriyorlar. İnsan Haklarının yanında olanlar buyursunlar gelsinler, annelerin yanında dursunlar. Zira çocuğunu istemek en büyük insan hakkıdır. İşte bunlar bunu gerçekleşiyorlar.

“AİLELER TARİH YAZIYOR”

Burada bir tarih yazıyorlar. Bölge çocukları adına yapıyorlar, istiyorlar. Dicle’nin kuzuları çakallara yem olmasın istiyorlar ve ses veriyorlar. Diyarbakır’ın sesini veriyorlar, bölgenin sesini veriyorlar. Onlara teşekkür ediyorum. İnşallah onlar çocuklarına kavuşacaklardır. Devletimizin kararlı mücadelesi terör örgütünün bitirecektir” diye konuştu.

Başkan V. Koç ve beraberindekiler daha sonra alandan ayrıldı.

Bu haber 361 kez okundu.
Bağlar - 13:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.