Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar Şehir Ormanına 10 bin fidan dikildi

Diyarbakır - 14 Mart 2021 14:44 A A

Kayapınar Belediyesi tarafından daha yeşil ve yaşanabilir bir Diyarbakır ve Kayapınar oluşturmak amacıyla ilçe merkezinde oluşturulan ‘Kayapınar Şehir Ormanı’na, Kayapınar Belediyesi’ne ait Serada üretilen 10 bin fidan dikildi.

Törene katılan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, Kayapınar Belediyesi’nin kendi fidanlığında ürettiği 10 bin adet fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek, “Kayapınar Şehir ormanını oluşturuyoruz. Amacımız daha yeşil ve yaşanabilir bir Diyarbakır ve Kayapınar yaratmak. Bugün bu fidanları vatandaşlarımızla birlikte toprakla buluşturduk. Onlar kendi isimlerini veriyor, sahipleniyorlar. Güzel bir ilçe yaratmaya çalışıyoruz. Gelecek kuşaklara daha yeşil bir dünya bırakmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda 10 bin fidanı toprakla buluşturduk. Diyarbakır’ımıza ve Türkiye’mize hayırlı olsun” diye konuştu.

Açılış konuşması ve İlçe Müftüsünün dua okumasının ardından Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Koç, törene katılan binlerce vatandaşla birlikte Şehir Ormanı’na fidan dikti.

Bu haber 480 kez okundu.
Diyarbakır - 14:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.