28° Açık
  • EURO 6.32
  • DOLAR 5.73

Kayapınar’da 2 Bin 208 Hane ziyaret edildi

Diyarbakır - 28 Aralık 2017 13:14 A A

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesince yürütülen “Hızır Projesi” çerçevesinde 2 bin 208 hane ziyaret edildi.

İlçedeki tüm vatandaşların evlerinde ziyaret edilerek kamu hizmetleri noktasında fikir alışverişinde bulunulması ve herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediyesi tarafından başlatılan Kayapınar Hızır Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında 3’erli gruplar halinde 10 inceleme ekibi ile ziyaretlerini gerçekleştiren “Kayapınar Hızır” personelleri şimdiye kadar 2 bin 208 haneyi ziyaret etti. Ziyaret ettikleri evlerde büyük bir memnuniyet ile karşılanan personeller yapmış olduğu tespitler neticesinde ihtiyaç sahibi ailelerimize yardımlar ulaştırılmaya başlandı. Kayapınar Hızır Uygulama ekipleri tarafından tekrar kapıları çalınan gıda, kırtasiye ve tekerlekli sandalye gibi yardımları kendilerine ulaştırılan 117 aile, ilk defa hayata geçirilen projeden duydukları memnuniyeti ifade ederek, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı’ya ve proje ekibine teşekkür etti.

SOSYAL BELEDİYECİLİK AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

Balcı, Kayapınar Hızır projesinin katılımcı ve sosyal belediyecilik açısında çok önemli olduğunu ifade ederek, proje ile bir yandan Kayapınarlı vatandaşların kapılarına kadar gittiklerini, evlerinde misafir olduklarını ve bir yandan da ihtiyaç sahibi ailelerimize destek olduklarını belirtti. Balcı, “Kayapınar Hızır Projesi ile ilçemizdeki 64 bin hanenin tamamının kapısı çalacak, evlerine ve gönüllerine misafir olacağız. Bu sayede hem vatandaşlarımızın bizden beklentilerini öğrenecek hem de ihtiyaç sahibi ailelerimizin taleplerini karşılayacağız” dedi.

Bu haber 189 kez okundu.
Diyarbakır - 13:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.