17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar’da Ana sınıfı öğrencileri e-karnelerini aldı

Diyarbakır - 22 Ocak 2021 14:53 A A

Kayapınar İlçesi’nde 2020-2021 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatiline giren ana okulu öğrencileri karnelerini elektronik ortam üzerinden alırken, Minikler Ana Okulunu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, miniklerin karne sevincine online katılarak, ortak oldu.

Miniklerin sevinçlerine ortak olan Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, son iki karne döneminin salgın nedeniyle buruk geçtiğini söyledi.

Koronavirüs sürecinin tüm dünyayı etkisi altına aldığını ifade eden Ak, salgından en fazla ise öğrencilerin etkilendiğini kaydetti.

Salgın sürecinin alınan tedbirler ile daha hızlı atlatılacağına inandığını dile getiren Ak, “Şimdi kendi çocuğumda da şunu görüyorum, eskiden çocuklar kar yağsın okullar tatil olsun istiyorlardı. Şimdi ise asla ve asla okullar tatil olmasın istiyorlar. Çünkü hakikaten hem arkadaşlarını hem de okullarını özlediler. Kesinlikle bu çocukların zaten var olan o çocukluk duygularında, yaşamlarında ve fıtratlarında olan bir şey. İnşallah bu süreci en kısa sürede başarılı bir şekilde atlatırız. Halkımızın, toplumumuzun sağlıklı bir şekilde her yönüyle eğitim ve okulların açılması başta olmak üzere normalleşeceği günlere biran evvel kavuşmamızı yüce Allah’tan diliyorum.” diye konuştu.

Salgın sürecinde sadece anaokullarının açık olduğunu hatırlatan Ak, en kısa sürede tüm öğrencilerin okullarına kavuşmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 579 kez okundu.
Diyarbakır - 14:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.