12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar’da Çocuk Oyun Grubu Olmayan Mahalle Kalmayacak

Diyarbakır - 17 Haziran 2020 10:44 A A

Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı, Kırsal mahallelerin yaşam standardını yükseltmek için çalışmalar yapılıyor. Bu çerçevede, Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı, kırsal mahallelerde çocuk oyun grupları kurmaya başladı. Şimdiye kadar 26 kırsal mahallede çocuk oyun grubu kurulurken, oyun grupların ilçeye bağlı tüm kırsal mahallelerde yapılacağı bildirildi.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Kayapınar Belediyesi, kırsal mahallelere yönelik hizmet atağını sürdürüyor. Kaymakam ve Belediye Başkan V. Ünal Koç’un talimatı doğrultusunda ilçeye bağlı 26 kırsal mahallede çocuk oyun grupları kuruldu.

Kırsal Mahallelerde yapılan oyun parkları çocukları sevindirdi. Oyun parklarında eğlenen çocukların sevinci görülmeye değerdi.

KOÇ: ‘’ÇOCUKLARI NEŞELİ GÖRMEK BİZLERİ DE MUTLU EDİYOR’’

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Belediye tarafından ilçeye bağlı mahallelerde çok güzel oyun grupları yaptıklarının altını çizerek, “Çocuklarımız burada gönüllerince oynayıp eğleniyorlar. Tabi onları böyle neşeli sevinçli görmek bizleri de mutlu ediyor. Devletimizin imkanları artık daha güçlü. Şehirde yaşayan insanlarımızın faydalandığı bütün sosyal imkanlardan köyde yaşayan insanlarımızda yararlanabiliyor. İçme suyundan, kanalizasyon altyapısına ve kaldırımına varıncaya kadar bu gibi imkanları köydeki vatandaşlarımızın hizmetine sunduk, sunuyoruz. İnşallah geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız yarınları daha güzel olacak.” diye konuştu.

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Koç, emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu haber 508 kez okundu.
Diyarbakır - 10:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.