-1° Hafif kar yağışlı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar’da Covid-19 denetimleri yapıldı

Diyarbakır - 11 Eylül 2020 10:49 A A

İçişleri Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda dün 81 ilde Covid-19 denetimleri yapıldı. Kayapınar’daki denetimlere Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç katıldı.

Pirinçlik Jandarma karakolu önündeki uygulama noktasında araçlara yönelik yapılan Jandarma ve sağlık ekiplerince yapılan denetimlere katılan Başkan Koç, şoförleri ve vatandaşları maske, hijyen ve sosyal mesafe hususlarında bilgilendirdi.

 “DENETİMLERDE ASIL AMACIMIZ MOTİVASYONUMUZU GERİ KAZANMAKTIR”

Denetimlerle ilgili açıklama yapan Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, Denetimlerin amacının cezalandırmak için olmadığını ifade ederek, asıl amaçlarının vatandaşları bilinçlendirmek olduğunu söyledi.

Normalleşmeyle birlikte virüsün yokmuş gibi hareket edildiğine vurgu yapan Koç, “Vakaları düşürmek için filyasyon çalışmaları çalışıyor denetimleri yapıyoruz bunu da hedefliyoruz.  Denetimlerin amacı cezalandırmak değil, vatandaşlarımız bilinçlendirmek ve motivasyonumuzu geri kazanmaktır. Virüsün ortaya çıktığı ilk aylarda biz daha çok tedbirliydik. Normalleşme süreciyle birlikte virüs yokmuş gibi davranmaya başladık.” ifadelerini kullandı.

“BİZ KAMU KURUMLARI OLARAK İŞLERİMİZDEN ÖNCE SALGINLA MÜCADELEYİ KOYDUK”

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Koç, “Tüm vatandaşlarımız, yaşlılarımız, STK’lar ve kamu kurum ve kuruluşlarımız bu tedbirlere uymalarını istirham ediyorum. Gerek Sağlık Bakanlığı gerek İçişler Bakanlığı gerekse İl Hıfsızsıha Kurumu olarak çok ciddi tedbirler alındı ve bizde bunları uyguluyoruz. Biz kamu kurumları olarak işlerimizden önce salgınla mücadeleyi koyduk.  Herkes böyle yapmak zorundadır. Bütün Siirtliler olarak birbirimize destek olacağız.” şeklinde konuştu.

“3 BASİT KURAL OLAN SOSYAL MESAFE, MASKE VE TEMİZLİK KURALLARINA UYMAMIZ LAZIM”

Yaşlıları çok iyi korumamız gerektiğine dikkat çeken Koç, ailelere çağrıda bulunarak şöyle konuştu: “Türkiye’deki ölüm sayısına baktığımızda çoğu 75 yaş üstüdür. Yaşlıları çok iyi korumamız lazım. Buradan ailelere sesleniyorum. Lütfen kalabalık yerlere, çarşıya, alışverişe mecbur olmadıkça çıkmasınlar.  21 Eylül’e kadar vakaların en aza indirmeye çalışacağız.  Sonraki aylarda da ramazan öncesi seviyelere indirmeye çalışacağız.”

Bu haber 382 kez okundu.
Diyarbakır - 10:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.