Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar’da “Dinamik denetim süreci” başladı

Diyarbakır - 4 Mart 2021 11:38 A A

İçişleri Bakanlığı’nca, 1 Mart tarihi itibariyle Kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetim modeline geçildi.

Dinamik denetim modeli çerçevesinde Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı 30 kişilik zabıta personeli tarafından, İlçedeki Kafe, Restoran, Alışveriş merkezleri, oteller gibi işyerlerine denetimler gerçekleştirildi.

Sabah saatlerinde Zabıta Müdürü Abdullah Yılmaz’ın bilgilendirme toplantısının ardından denetimlere başlayan Zabıta personelleri, işyerlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına baktı. İlçedeki bütün işyerleri haftada en az bir kez olmak üzere gerçekleştirilecek konu denetimlerinde, kuralları ihlal eden kişi ve işletmelere cezai işlem uygulanacak.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla birlikte 1 Mart tarihi itibariyle kontrollü normalleşme dönemine geçildiğini hatırlatarak, “Hayatımızın her alanının normalleşmesi için tüm kurallara uymamız gerekmektedir. Bu konuda vatandaşlarımızı bilinçlendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Denetim ekiplerimiz, yaptıkları faaliyetler sırasında rehberlik edici fonksiyon oluşturularak, esnaflarımızın işyerleriyle ilgili kurallara uymaları, sorumlu davranmaya davet eden bir yaklaşım sergilemiştir. Denetim faaliyetleri sırasında aykırılıklarda ısrar tekerrür kuralların esaslı ihlali gibi suiistimal edici tutum ve davranışlarda bulunan esnaflarımıza gerekli faaliyetten men işlemi uygulanacaktır” dedi.

Bu haber 504 kez okundu.
Diyarbakır - 11:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.