31° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar’da elektrikli süpürge taksiler hizmete girdi

Diyarbakır - 11 Mart 2020 08:59 A A

Kayapınar Belediyesi tarafından, İlçede daha etkin, verimli ve seri hizmet sunabilmek amacı ile kısa sürede daha çok alan da temizlik çalışması yapabilmek hem zaman hem yakıttan tasarruf sağlamak adına son teknoloji ile donatılmış olan 5 Adet Elektrikli Süpürge Taksi hizmete girdi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, araçların tanıtımında yaptığı açıklamada, günden güne büyüyen ve gelişen Kayapınar İlçesinde daha etkin, verimli ve seri hizmet sunabilmek amacı ile elektrikli süpürge taksinin hizmete girdiğini söyledi.

Şehrin özellikle çarşı ve alış merkezlerinin yoğun olduğu bölgelerde yol süpürme işlerinde hizmet vereceğini ifade eden Başkan Vekili Koç, yeni alınan araçlar ile hizmetlerin daha etkin, verimli ve kısa sürede gerçekleştirileceğini belirtti.

Koç, Süpürge taksi olarak bilinen ve elektrik ile çalışan küçük alanlarda temizlik yapabilen aracının çevre temizlik vergileri ile alındığını vurgulayarak, yeni alanın araç ile ilgili olarak, şöyle dedi:

“Kayapınar ilçemizin yerleşim alanı büyümekte ve nüfusu da artmaktadır. Dolayısı ile her hizmet verilen alan ile birey sayısı da artmaktadır. İlçe sınırları içerisinde merkez 8 mahallemiz bulunmaktadır. Geniş bir alanda daha etkin ve verimli bir hizmet için teknolojinin her türlü yeniliklerini ve araçlarını kullanıyoruz. Daha kısa sürede daha çok alan da temizlik çalışması yapabilmek hem zaman hem yakıttan tasarruf sağlamak adına son teknoloji ile donatılmış olan 5 adet Elektrikli ve çevre dostu yarım metreküplük çöp toplama taksisi ile araç parkı daha da büyüdü.”

Tanıtımın ardından araçlar, Kayapınar ilçesindeki cadde ve sokakları süpürmek için yola çıktı.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 611 kez okundu.
Diyarbakır - 08:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.