Parçalı bulutlu
  • EURO 6.62
  • DOLAR 6.09

Kayapınar’da karla mücadele seferberliği

Diyarbakır - 13 Şubat 2020 19:15 A A

Kayapınar Belediyesi, dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle ilçede kar ile mücadele seferberliği başlattı. Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, mağduriyetlerin oluşmaması, ulaşımda problem yaşanmaması yoğun bir çalışma yaptı. Çalışmaları yerinde inceleyen Kayapınar Kaymakamı ve Kayapınar Belediye başkan Vekili Ünal Koç da, ekiplere teşekkür etti.

Kayapınar Belediyesi, dün geceden itibaren etkili olan kar yağışından dolayı yaya ve araç trafiği akışının güvenli bir şekilde sağlanması için kar küreme, tuzlama ve kaldırım temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç’un talimatı ile Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü, dün geceden itibaren karla mücadele çalışmalarının startını verdi.

FEN İŞLERİ KAR KÜREME VE TUZLAMA YAPTI

Kayapınar’da yaşayan vatandaşların kar sebebiyle mağduriyetlerinin oluşmaması, ulaşımda her hangi bir problem yaşanmaması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürdü. Çalışmalarına ara vermeden devam eden Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri, meteoroloji verilerini takip ederek karın yağma saatlerinde fazladan mesai yaparak çalışma alanlarını genişletiyor.

PARKLARDA DA KARLA MÜCADELE YAPILDI

Yine Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü de, kar yağışının mutluluğunu yaşayan vatandaşların ilçedeki tüm parklarda mağduriyet yaşamasını önlemek amacıyla karla mücadele çalışmalarını yaptı.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ KOÇ, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Bu arada, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, belediye ekiplerinin karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyerek, personelden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Yardımcısı Cihad Kaylan, Park ve Bahçeler ile Temizlik Müdürünün de katıldığı incelemede Başkan Vekili Koç, ekiplere teşekkür etti

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 288 kez okundu.
Diyarbakır - 19:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.