33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar’da Kitap Kafe açıldı

Diyarbakır - 9 Ocak 2020 14:56 A A

Kayapınar Belediyesi tarafından yapılan 75 metrelik yolda Park 75’in içerisinde yer alan “Kitap Kafe” vatandaşların hizmetine girdi.

Kayapınar Belediyesi tarafından yapılan ve içerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları, spor alanları, gölet, midilli atı alanı, müzikli su oyunları, buz pisti ve kafenin de yer aldığı 100 bin metrekare alanda yapılan “Park 75″te “Kitap Kafe” 3500 seçkin eser ile vatandaşlarının hizmetine açıldı.

Park 75 içerisinde yapımı Kayapınar Belediyesi tarafından tamamlanan Kitap Kafede, ücretsiz ikramlar yapılarak kitap okuma alışkınlığının yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam eden Kayapınar Belediyesi, sağlıklı bir geleceğe sahip olabilmek için Park 75’te hayata geçirdiği Kitap Kafe projesi ile her yaştaki çocuk ve yetişkinlerinin faydalanabileceği, internet erişimi olan, sosyal aktivitelerin gerçekleştirilebileceği, nezih bir mekân olarak tasarlandı.

KOÇ: “OKUMAK VAZGEÇİLMEZ BİR TUTKUDUR”

Kayapınar Belediyesine ait Park 75’te açılan Park Kafe’yi ziyaret ederek kitapseverler ile bir araya gelen İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç; “Eğitime yönelik yatırımlarımız ile çocuklarımızı ve yetişkinlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Kitap okumak, okumayı seven insanlar için vazgeçilmez bir tutkudur. İçimizdeki öğrenme, merak ettiğimiz soruların cevabını arama ve kişisel gelişim ihtiyacını karşılama hissinin tatmin olacağı en temel şey kitaptır. Bu kitapların en tat alınarak okunacağı mekânlar da kitap kafelerdir. Bu vesileyle kısa süre önce ilçemizde faaliyete giren Kitap Kafe’yi ziyaret ederek, hem buranın açılmasına vesile olan arkadaşlarımızı tebrik etmek, hem de kitapsever arkadaşlarımız ve kardeşlerimizle bir araya gelmek istedim. Kayapınarlı vatandaşlarımızın eğitimine katkı sağlamak için bu tür çalışmaların devam edecektir” dedi.

Bu haber 742 kez okundu.
Diyarbakır - 14:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.