-1° Sisli
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar’da temizlik seferberliği sürüyor

Diyarbakır - 10 Ağustos 2020 14:58 A A

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar Belediyesi, ilçe sınırları içindeki cadde ve sokaklarda başlattığı temizlik seferberliğini çok yönlü sürdürüyor. Hemen hemen her gün 3 kez çöplerin alındığı ilçede, Belediye temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ait Süpürme aracı ile sokak ve caddeler su ve sabunla yıkanarak, dezenfekte ediliyor.

Kayapınar Belediyesi, koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasıyla birlikte daha önce başlattığı temizlik seferberliğini iki katına çıkardı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Ünal Koç’un talimatları doğrultusunda Temizlik ekipleri sayısının artırıldığı Kayapınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Düzenli olarak çöp toplama, cadde ve sokak dezenfektasyon çalışmalarını büyük bir titizlik ve hassasiyetle sürdürüyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Başkan Koç’un talimatı ile tüm sokak ve caddeleri tek tek temizlerken, mücavir alanlar, çöp dipleri, semt pazarları gibi noktalarda da çalışmalarını sürdürüyor.

Kısa bir süre önce Belediyeye alınan son teknoloji ile donatılan 5 adet elektrikli süpürge taksi ile temizlik araçlarının giremediği alanlar süpürülüyor.

BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI DA SÜRÜYOR

Daha temiz bir Kayapınar için bilgilendirme çalışmalarını da devam ederken, Belediye ekipleri tarafından kapı kapı gezilerek ve binaların giriş kapılarına el broşürleri dağıtılıyor.

“DİYARBAKIR’IN EN TEMİZ VE DÜZENLİ İLÇESİYİZ”

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, Kayapınar’ın Diyarbakır’ın en temiz ve düzenli ilçesi olduğunu belirterek, mesai mefhumu olmaksızın hizmete devam edeceklerini bildirdi.

Başkan Koç, yaz sıcaklarının bastırmasıyla birlikte çevre temizliği ve çöp çıkarma saatlerine dikkat edilmesi yönünde uyarılarda bulunarak, şöyle dedi:

“Vatandaşlarımızın sıcak yaz günlerinde cadde ve sokaklarda gönül rahatlığıyla, huzurla gezebilmesi için her türlü önlemi alıyoruz. Rutin temizlik çalışmaları dışında özellikle koronavirüs sürecinde mahallelerimizin tamamını detaylı olarak temizledik. Çevremizi temiz tutma konusunda vatandaşlarımızın da hassas davranacağına inanıyorum”

Bu haber 1023 kez okundu.
Diyarbakır - 14:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.