11° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar’daki Dorşin Caddesi karanlığa mahkum!

Diyarbakır - 24 Kasım 2019 13:49 A A

Diyarbakır’da büyük yatırımların yapıldığı caddeler, karanlık olmasından dolayı mağduriyet yaratıyor.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Fırat Mahallesi Dorşin Caddesi, büyük yatırım şeklinde açılmış, hatta aydınlatma direkleri bile yapılmıştı. Faaliyete geçmesinin üzerinden neredeyse bir yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen 2 bin 250 metre uzunluğundaki Dorşin Caddesi’nde yapılan çalışmalar takdir edilirken yapılan eksik hizmetler de vatandaşları mağdur ettiği için tepkiye neden oluyor. Çünkü vatandaşlar, gündüz bu hizmetlerden yararlanıp görmenin ötesinde hava kararınca bu hizmetleri görememekten muzdarip ve mahrum kalıyor.

Vatandaşlar, devasa çalışma ve beraberinde yapılan masraflar kaleminden güneş varken yararlanıyorlar ancak gece aydınlık olmadığı için eve kapanmak mecburiyetinde kalıyor. Direklere takılan ışıklandırma sistemini aktifleştirmek kimsenin ya aklına gelmemiş, yâda vatandaşlar mağdur olsun diye bilerek enerji verilmiyor. Direklerdeki lambaların yanmamasına ancak şöyle denilebilir: Eksik hizmet! Neden mi? Süs için takılmadıklarına göre, en doğal tanım bu olur.

Eski kayyum Cumali Atilla döneminde 2018 yılında büyük hizmet olarak belirtilen ve sürekli reklamı yapılan yerleşim yerlerinde böyle bir durumun yaşanması mağduriyet yaratıyor. Özellikle Amedspor Şeyhmus Özer Spor Tesisleri’nin bulunduğu caddedeki aydınlatma direklerine enerji verilmemesi hem o bölgede yaşayan vatandaşı hem de tesislere giden vatandaşları mağdur ediyor. O caddeden geçen vatandaşlar, can güvenliliğinin olmadığından şikâyet ediyor.

Vatandaşlar, büyük hizmetlerin yapıldığı caddenin karanlığa mahkûm edilmesiyle mağduriyet yaşadıklarını ve bu konuda yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını talep ediyor.

Seyfettin EKEN’in Haberi

Bu haber 1101 kez okundu.
Diyarbakır - 13:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.