Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Kayapınar ‘Gençlik Festivali’ coşkuyla başladı

Diyarbakır - 25 Eylül 2021 15:28 A A

Kayapınar Belediyesinin düzenlediği ‘Gençlik Festivali’ 3 bin seyircinin katılımıyla başladı.

Kayapınar ilçesi Park 75’te açılışı yapılan festival, Bigbando grubuyla başlayan sahne daha sonra Öykü Gürman İle devam etti. Ortalama 3 bin seyirci alanı tıklım tıklım doldurdu.

Seyirci atmosferinin sanatçı Öykü Gürman’ı coşturduğu festivalde her yöreden türküler ve şarkılar seslendirildi. Dün akşam saat 19:00’da başlayan ve sahneye çıkan gençlerle halayın çekildiği konser gecenin ilerleyen saatlerinde son buldu.

Konser sonunda Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, Şarkıcı Öykü Gürman’a hediye takdim ederek gençlere teşekkür etti. Kaymakam Koç, gençlere yönelik bu tarz kültür ve sanat etkinliklerinin son sürat devam edeceğinin müjdesini verdi. Festival bugün ve yarın devam edecek.

Festivale Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç’un yanı sıra AK Parti İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, İl Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Uğur Delidere ve çok sayıda partili de hazır bulundu.

Finali 26 Eylül tarihinde Mustafa Ceceli ile yapacak festivalde 25 Eylül tarihinde (Bugün) ise Resul Aydemir ve Azeri sanatçı Nahide Babashi sahne alacak. Festival ücretsiz olup, giriş için vatandaşların 2 doz aşı yapma şartı ve HES kodu sorgulaması yapılacak.

Bu haber 548 kez okundu.
Diyarbakır - 15:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.